• Ford představuje systém EcoBoost Hybrid Drive pro Focus; 48voltový měkký hybridní systém a systém deaktivace válců zvyšují spotřebu paliva a výkon.
  • Přizpůsobitelný digitální displej na 12,3palcovém panelu hodin a systém včasného varování před nebezpečím silničního provozu na konci roku zvýší pohodlí a sníží napětí řidiče během jízdy.
  • Nová verze Focus Connected, která doplňuje řadu různých verzí – sportovní Focus ST-Line, stylový Focus Titanium, inspirovaný segmentem Focus SUV a luxusní Focus Vignale.

Varšava, 24. června 2020 – Společnost Ford představila vylepšený Focus na evropský trh s ekonomickým elektrifikovaným pohonným systémem EcoBoost Hybrid.

Pokročilá 48-voltová instalace měkkého hybridu ve spojení s 1,0 litrovou jednotkou EcoBoost poskytuje 155 HP maximálního výkonu při 93 g / km CO2 (NEDC).

To znamená 17% zlepšení spotřeby paliva oproti srovnatelné pohonné jednotce – zážehový motor EcoBoost o objemu 1,5 litru s výkonem 150 koní a šestistupňovou manuální převodovkou (NEDC) .1

Nový elektrifikovaný pohonný systém se nezmění. Vylepšené Focus také nabízí větší pohodlí, včetně nového digitálního displeje přizpůsobitelného na 12,3palcovém panelu hodin, jakož i nové možnosti připojení, díky nimž budou majitelé standardu FordPass Connect zdrojem větší spokojenosti majitelů. Budou zahrnovat systém včasného varování před dopravními riziky, který bude k dispozici na konci roku.2

Nová verze zařízení Focus Connected jako standard poskytuje vybavení dokonale vyhovující potřebám obchodních a soukromých řidičů, včetně indukční nabíječky pro smartphony a navigace pro hlasem aktivovaný systém SYNC 3 s 8palcovou dotykovou obrazovkou3.

Focus bude nadále nabízen jako pětidveřový hatchback, kombi a na vybraných trzích se čtyřdveřovou karoserií v celé řadě variant – včetně stylové verze Focus Titanium, jako crossover Focus Active inspirovaný SUV segmentový styl, stejně jako sportovní Focus ST-Line a exkluzivní Focus Vignale. Hybridní pohonné jednotky EcoBoost jsou k dispozici v široké škále verzí a těl.

„Naše elektrifikované hnací jednotky byly navrženy nejen proto, aby šetřily peníze a snižovaly spotřebu paliva, ale také aby zvyšovaly spokojenost s řízením našich vozidel,“ řekl Roelant de Waard, viceprezident pro marketing, prodej a služby ve společnosti Ford of Europe. – Focus EcoBoost Hybrid úspěšně kombinuje elektrický a plynový pohon, čímž zajišťuje hospodárnost a vysoký výkon, který by se zdálo před několika lety.

Společnost Focus se připojuje k osobním dodávkovým vozidlům Puma, Kuga a Fiesta, jakož i k vozidlům Ford Transit a Transit Custom, ve kterých jsme již používali měkké hybridní systémy ke snížení spotřeby paliva. Ford se zavázal nabídnout elektrifikovanou verzi každého osobního vozidla, které uvádí v Evropě, takže do konce příštího roku rozšíří evropskou řadu elektrifikovaných vozidel na 18 modelů, z nichž každý obdrží jednu z následujících verzí hnacího ústrojí: soft hybridní, plně hybridní, hybridní s externím nabíjením nebo plně elektrický pohon s baterií.

EcoBoost Hybridní úspora

Hybridní pohonný systém EcoBoost Hybrid s pohonem 1,0 h a 155 hp poskytuje více než dvojnásobnou účinnost benzínového motoru o výkonu 2 hp 145 hp nainstalovaného v Focusu před 10 lety, zatímco spotřeba paliva klesla až o 45 procent. (NEDC).

U modelu Focus EcoBoost Hybrid, který je k dispozici také ve verzi 125 HP, byl standardní 1,0litrový alternátor EcoBoost nahrazen integrovaným startérem / generátorem (BISG), poháněným řemenem, který ukládá energii získanou během zpomalení, a poté jej systém použije k nabíjení sady vzduchem chlazených lithium-iontových baterií o jmenovitém napětí 48 V.

Umístění 48-voltové baterie pod přední sedadla Focus umožnilo integraci měkkého hybridního pohonného systému bez ztráty nákladu nebo prostoru pro cestující.

BISG také pracuje jako elektrický motor, hladce spolupracuje se tříválcovou spalovací jednotkou s nízkými ztrátami vnitřního tření, používá uloženou energii k posílení točivého momentu během normální jízdy a zrychlení a také k napájení elektrického vybavení vozidla.

Inteligentní, samoregulační měkký hybridní systém neustále sleduje způsob, jakým se vozidlo používá k určení, kdy a jak se intenzivně nabije baterie. To vám umožní získat hmatatelné výhody a spotřebovat energii uloženou v baterii v souladu s jedním ze dvou akčních plánů:

  • Náhrada točivého momentu pomocí elektrického motoru BISG, přičemž systém dodává točivý moment až 24 Nm, snižuje zatížení benzínového motoru a přispívá k emisím CO2 z 93 g / km v cyklu NEDC (115 g / km WLTP) a spotřebu paliva od 4,1 l / 100 km v cyklu NEDC (od 5,1 l / 100 km WLTP),
  • Doplnění točivého momentu pomocí elektrického motoru BISG ke zvýšení celkového točivého momentu, který je v systému k dispozici, o 20 Nm nad hladinu dosaženou u benzínového motoru při plném zatížení a poskytnutí 50% vyššího točivého momentu v nižším rozsahu otáčení. Výsledkem je zvýšení dynamiky.

BISG také umožnil technikům Fordu snížit kompresní poměr motoru 1,0 – EcoBoost a použít větší turbodmychadlo, které se rozhodli omezit účinky pomalejší reakce na pedál plynu. Bylo to možné díky použití dalšího točivého momentu, který také zvýšil otáčky motoru a turbodmychadla.

Výkonnější motor BISG v Focus EcoBoost Hybrid umožňuje použití systému Auto Start-Stop v častějších situacích, což poskytuje další úspory paliva. BISG je schopen restartovat motor za 350 milisekund, funkce Stop-in-Gear může také vypnout motor při dojezdu do klidového stavu, i když je vozidlo v poloze se sešlápnutým pedálem spojky a umožňuje aktivaci motoru v v souladu s jedním ze tří dříve zvolených nastavení: 15 km / h, 20 km / h nebo 25 km / h.

Pohonné systémy FOCUS EcoBoost Hybrid navíc používají systém deaktivace válců, který nadále pracuje s benzínovými motory EcoBoost s objemem 1,0 a 1,5 litru.

Cenově výhodný systém deaktivace válců může automaticky vypnout jeden z válců motoru, když není nutný plný zdvih, například při dojezdu nebo jízdě s nízkými požadavky na výkon. Jeden z válců lze deaktivovat nebo restartovat za 14 milisekund, aniž by došlo ke snížení výkonu nebo kvality motoru.

Zákazníci si stále mohou vybrat mezi dvěma dieselovými motory: 1,5-litrovým motorem EcoBlue a 2,0-litrovým EcoBlue, kteří pracují s pokročilou osmistupňovou automatickou převodovkou nebo šestistupňovou manuální převodovkou.

V neustálém kontaktu se světem

Nové systémy, včetně digitálního displeje přizpůsobitelného na 12,3palcovém panelu hodin, jakož i systém včasného varování (LHI), který se objeví později v tomto roce, usnadňují řízení rafinovaného Focusu než kdykoli předtím.

Plně přizpůsobitelný 24bitový digitální displej na panelu hodin zobrazuje podrobné a intuitivnější obrázky a ikony v plném spektru barev, díky nimž jsou jasnější, méně únavné pro oči a snadněji čitelné. Sada indikátorů také umožňuje řidiči upřednostňovat zobrazené informace podle vlastních preferencí.

Digitální displej přizpůsobitelný na 12,3palcovém panelu hodin, který je k dispozici v Focus EcoBoost Hybrid, se vyznačuje odlišnou průhlednou grafikou informující řidiče o stavu spotřeby elektřiny. Řidiči mohou analyzovat, kolik elektřiny bylo vyrobeno instalací měkkého hybridního systému a sledovat jeho přenos na baterii nebo použití pohonného systému ke snížení spotřeby paliva nebo zlepšení výkonu.

Horní okraje obrazovky, vyrobené pomocí technologie volného tváření, původně vyvinuté pro výrobu optických čoček, dostaly formu, která bez problémů začlenila celý modul do přístrojové desky. Panel obsahuje obvody zabudované do displeje, což konstruktérům umožnilo dát tvarům, které jdou nad rámec tradičního obdélníkového tvaru.

Modem FordPass Connect umožní řidičům Focus poprvé použít dostupný systém včasného varování. Systém může poskytovat informace o nebezpečí na silnici, i když je nebezpečí za rohem nebo před vozidly vpředu a řidič ho ještě nemůže vidět.

Zprávy o místních hrozbách jsou zasílány bez ohledu na informace ze satelitního navigačního systému a jsou zpřístupňovány místními úřady a vozidly napojenými na cloud dat.

Díky tomu je řidič informován o takových potížích, jako jsou práce na silnici, nouzové zastavení jiného vozidla, přítomnost zvířat, chodců nebo jiných překážek na silnici, a dokonce i o nebezpečných jízdních podmínkách. Řidič často obdrží tyto varovné zprávy ještě předtím, než se ocitne ve svém zorném poli.

– Systém včasného varování odlišuje od nebezpečí silničního provozu to, že připojená vozidla jsou prvky „internetu věcí“. „Systém nezávisí na aplikacích třetích stran,“ řekl Joerg Beyer, generální ředitel designu ve společnosti Ford of Europe. – Toto je významný krok vpřed. Varování jsou podrobná, přesná a přizpůsobená vaší situaci, čímž zlepšují vaši cestu.

FordPass Connect umožňuje zákazníkům vzdáleně ovládat vybrané funkce vozidla odkudkoli pomocí mobilního zařízení a aplikace FordPass. Kromě toho, že řidiči pomáhají plánovat rychlejší a méně stresující jízdy díky aktualizacím provozu v reálném čase pro navigační systém, nabízí dálkové ovládání: zamykání a odemykání dveří, dálkový start4 u modelů Focus s osmistupňovou automatickou převodovkou, můžete si také přečíst umístění a stav vozidla, zkontrolujte hladinu paliva, stav poplachu, tlak v pneumatikách, počet najetých kilometrů a další parametry.

Preference zákazníků. Inovativní systémy

Liší se, pokud jde o charakterové verze Focus, stále zapadají do individuálních preferencí zákazníků.

Nová verze Focus Connected je nabízena s pokročilou sadou standardních asistenčních systémů řidiče navrženou tak, aby poskytla řidiči automobilu jistotu za volantem a pomohla mu soustředit se při řízení. Seznam doplňků také zahrnuje indukční nabíječku pro smartphone, SYNC 3 s navigací, adaptivní tempomat, 5 předních a zadních parkovacích senzorů a kameru pro couvání.

Focus ST-Line a Focus Active jsou nyní standardně nabízeny s doplňkovým vybavením: dvouzónová, automatická, elektronická klimatizace, samozatmavitelné zpětné zrcátko, stěrače s dešťovým senzorem a systém bezklíčového přístupu. Stylistické doplňky zahrnují standardní větší střešní spoiler ve verzi Focus ST-Line a standardní černý stropní kryt pro Focus Active X.

Mezi pokročilé asistenční systémy řidiče, které jsou k dispozici jako volitelné příslušenství, patří adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go, rozpoznávání značky omezení rychlosti a systém udržování jízdních pruhů, 5 asistence při plynulém zatáčení a parkovací asistenční systém, který poskytuje plně automatizované manévry včetně výběru rychlostního stupně, zrychlení a brzdění při parkování, dostupné stisknutím tlačítka. 5 Aktivní pomoc při brzdění je standardní – pomáhá řidičům vyhnout se nehodám nebo zmírnit kolizi s vozidly, chodci a cyklisty. 5

POZNÁMKA: Pouze LHD trhy