Číslo Audi VIN je jedinečný kód skládající se ze 17 písmen a čísel, díky kterému můžete zjistit mnoho důležitých informací o vozidle. Důležité je, že žádná dvě čísla Audi VIN nejsou stejná, což znamená, že pomocí kódu můžete najít mnoho užitečných informací o vozidle, které vlastníte nebo chcete koupit. S nákupem ojetého Audi může být spojeno určité riziko, ale dekodér VIN odhalí podrobnou historii vozidla. Jak tedy najít VIN v Audi a jak jej dekódovat? Přečtěte si v našem článku.

Audi – dekódování čísla VIN

Číslo Audi VIN obsahuje řadu důležitých specifikací vozu. Proto se dekódování čísla podvozku v Audi doporučuje zejména lidem, kteří si plánují koupit auto. Důvodem je, že identifikační číslo Audi pomáhá identifikovat konkrétní parametry, jako je země výroby, modelový rok, typ pohonu, verze motoru a možnosti vybavení. Umožňuje také prohledávat databázi odcizených vozidel a dozvědět se o jejich historii, např. Počtu nehod a předchozích vlastníků. Jak vidíte, dekódování čísla Audi VIN vám umožňuje číst důležité informace o vozidle, abyste si mohli ověřit údaje poskytnuté prodejcem. Pokud chcete zjistit, zda je Audi zapsáno v registru odcizených vozidel nebo zda bylo účastníkem nehody, dekódujte VIN pomocí níže uvedeného formuláře.

 

Audi – kde najít VIN?

První věcí, kterou musíte udělat před ověřením kódu, je zkontrolovat jeho umístění na vozidle a porovnat jej s VIN v dokumentech. Najít VIN na Audi může být obtížné, protože jeho umístění závisí na modelu a roce. Pokud vás zajímá, kde se nachází VIN Audi A3, v letech 2000-2003 to bylo na pevném prvku na přepážce. Naproti tomu u modelu Audi A3, který byl vyroben v letech 2003–2008, bylo číslo VIN navíc umístěno na pravé boční výztuze, zatímco Audi A3 z roku 2008–2012 mělo číslo VIN na třech pevných prvcích : na krytu přístrojové desky na levé straně na straně přepážky a na pravé straně výztuže. Další stejně populární model A4 v letech 2007–2015 měl číslo VIN umístěné na dvou místech, na pravé straně výztuže poblíž pravého sedadla tlumiče a na levé straně krytu přístrojové desky. Umístění VIN v Audi, bez ohledu na to, zda máme model A5, A6, A7, A8, Q3, Q5, Q7 nebo S8, nemusí být zřejmé, takže někdy stojí za to použít osvědčené nástroje, aby nedošlo k plýtvání čas na dlouhé hledání.

 

Audi – kontrola čísla VIN

Ověření základních údajů o vozidle před nákupem je zvláště důležité v případě Audi, bez ohledu na to, zda plánujete koupit A4, A6 nebo Q5. To je způsobeno skutečností, že ceny automobilů této značky jsou poměrně vysoké ve srovnání se značkami jiných výrobců ve stejném roce. Kontrola Audi VIN vám umožní ověřit soulad údajů o vozidle s dokumenty a informacemi poskytnutými prodejcem. Zejména jde o design Audi, potenciální opravy a počet najetých kilometrů. Jak tedy zkontrolujete historii Audi? To lze provést online vyplněním níže uvedeného formuláře. Základní verze služby je k dispozici v bezplatné verzi, zatímco ti, kteří se chtějí o Audi dozvědět více, mohou využít úplnou, placenou historii.