Každý Fiat má číslo VIN, což je individuální kód skládající se ze 17 písmen a čísel. Toto číslo vám poskytne spoustu podrobných informací o vašem vozidle. Dekódování VIN ve Fiatu lze proto použít k vyhledání důležitých údajů o automobilu, který vlastníte nebo chcete koupit. Dekodér VIN odhalí podrobnou historii vozidla, pokud jde o jeho vybavení, opravy nebo účast na nehodě. Jak tedy najít VIN ve Fiatu a dekódovat jej? Navrhujeme níže.

Fiat – dekódování čísla VIN

Neexistují žádná dvě vozidla se stejným číslem podvozku, proto se dekódování VIN v autě Fiat doporučuje zejména lidem, kteří si plánují koupit auto. Identifikační číslo Fiat pomáhá identifikovat podrobnosti, jako je země výroby, modelový rok a možnosti vybavení. Ověření čísla podvozku však umožňuje především prohledat databázi odcizených vozidel a seznámit se s její úplnou historií vlastnictví, servisu a nehod. Jak vidíte, dekódování VIN ve Fata vám umožní najít důležité informace o vozidle, díky nimž si můžete ověřit údaje poskytnuté například prodejcem automobilu. O to více, když byl vůz právě přinesen do Polska. Pokud chcete zjistit, zda je Fiat, o který se zajímáte, bez nehod a zda byl skutečně opraven, dekódujte VIN pomocí níže uvedeného formuláře.

Fiat – kde najít VIN?

Před dekódováním čísla VIN byste měli zkontrolovat jeho umístění na permanentním prvku ve Fiatu a poté jej porovnat s číslem podvozku, které je v dokumentech. Jak však ukazují zkušenosti, nalezení VIN ve Fiatu může být problematické, protože jeho umístění závisí nejen na modelu, ale také na roce. Pokud byste chtěli vědět, kde je VIN na Fiatu 500, v modelech od 2007-2015 je číslo VIN na permanentním prvku umístěno na podlaze kufru. Populární Fiat Croma, vyráběný v letech 2008–2010, měl číslo VIN na permanentním prvku umístěném na podlaze vedle sedadla spolujezdce (na samém prahu) a štítek VIN na levé boční výztuze. O něco větší Fiat Doblo z let 2010–2015 má na levé straně palubní desky poznávací značku podvozku, zatímco číslo VIN na permanentním prvku je umístěno na podlaze před sedadlem spolujezdce nebo vedle sedadla. Dodávky Ducato vyrobené v letech 2006-2011 mají štítek VIN umístěný na krytu palubní desky na levé straně, zatímco modely z let 2014-2018 mají číslo VIN na permanentním prvku na podlaze před sedadlem spolujezdce nebo vedle sedadla. Populární Fiat Panda 2012-2016 má číslo podvozku vyražené na permanentním prvku na pravé straně kufru, zatímco číslo Fiat Punto VIN na permanentním prvku je umístěno na dvou místech. Na druhé straně má Fiat Tipo číslo VIN umístěné na levé straně palubní desky, na levém středním sloupku a na podlaze před sedadlem spolujezdce nebo vedle sedadla.

Jak vidíte, v závislosti na modelu, se kterým pracujeme, nemusí být vyhledání VIN ve Fiatu tak snadné. Proto mohou být velmi užitečné osvědčené nástroje, které vám umožní najít odpověď na otázku, kde je VIN.

Fiat – kontrola čísla VIN

Ověření základních údajů o vozidle Fiat před jeho zakoupením se může ukázat jako velmi důležité, bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro model 500 nebo Punto. Kontrola čísla VIN ve Fiatu vám umožní analyzovat data o vozidle přijatá od aktuálního majitele s informacemi z jeho historie. Zejména se jedná o konstrukci Fiatu, jeho potenciální opravy nebo účast na nehodě. Důležité je, že dekodér VIN umožňuje prohledávat databázi odcizených vozidel. Jak tedy zkontrolujete historii Fiatu? To lze provést online vyplněním níže uvedeného formuláře. Služba v základní verzi je k dispozici zdarma, zatímco ti, kteří chtějí vidět podrobné informace o Fiatu, mohou využít úplnou zprávu o historii vozidla, která je placená.