Mlha je fenomén počasí zbožňovaný, mimo jiné fotografy. Pro řidiče znamená mlha omezená viditelnost, která může ovlivnit bezpečnost jízdy. Pohyb v mlze je velmi důležité osvětlení. Zkontrolujte, jak používat mlhová světla.

Jízda v podmínkách omezené viditelnosti vyžaduje zaostření a omezení rychlosti na podmínky na silnici. V mlze se vždy používají mlhová světla?

Ukázalo se, že ne vždy. Zadní mlhové světlomety by měly být zapnuté, pokud je viditelnost skutečně špatná. Taková konvenční hranice je 50 metrů podle předpisů. Použití těchto světel v lehké mlze znamená, že řidiči za námi mohou být oslepeni. Světla stop jsou také stále viditelnější, což může znamenat příliš pozdní brzdění v riziku kolize.

Je známo, že tato světla by měla být zapnuta, když se v mlze jednoduše “zmizí”.

Nejběžnější chybou řidičů je použití tzv dlouhé světla. Tato chyba znamená, že namísto osvětlení silnice řidiči osvětlí mlhu, což dále zhoršuje viditelnost.

Jak jezdit v mlze?
Mlha je fenomén, který vyžaduje, aby řidič nastavil rychlost na podmínky na silnici. Řidič musí předvídat události a plynule brzdit. Naše rychlost by měla být taková, aby byla schopna zůstat na úseku silnice, která je právě osvětlena. Nezapomeňte, že v mlze je povrch často kluzký. To znamená, že při jízdě do mraku byste měli zpomalit. Když se vydáme za řidičem, stojí za to, že necháme bezpečnou vzdálenost. Dvousekundová je považována za takovou. Během mlhy je obtížné vidět přesně brzdný moment předchozího vozidla. Během jízdy musí řidič více naslouchat. Stojí za to, aby se hudba snížila a ukončila konverzace. Během průjezdu, například přes železniční přejezdy, můžete navíc otevřít okno, abyste poslouchali zvuk přicházejícího vlaku.

Zdroj: motorisation.interia.pl

 
Dekódujte číslo VIN