Teplé dny jsou nejen příležitostí k odpočinku a relaxaci venku. V květnu obvykle začíná alergická sezóna, která často nepřejíždí řidiče. Kolem nosu, kýchání a červených očí může mít vliv na bezpečnost. Zkontrolujte, jak alergie ovlivňuje řízení.

Alergie za volantem

Statistiky ukazují, že každý třetí Evropan má alergie. Tento řidič může být příčinou mnoha nebezpečných situací na silnici. Katar, kýchání a červené oči snižují koncentraci za volantem. Jak alergie ovlivňuje řízení? Věděli jste, že při jednom kýchnutí při rychlosti 100 km / h řidič překonává asi 20 metrů se zavřenýma očima? Alergie může být cítit v nejméně očekávaném okamžiku. Tak jak se vyvarujete kontaktu s alergeny při řízení?

Čisté auto je základem

Interiér našeho automobilu, čalounění, koberce a kokpitu je stanoviště pro alergeny, pyl a roztoče. Pacienti trpící alergií, kteří jsou obzvláště postiženi obdobím opeření trávy nebo jsou alergičtí na prach, by měli věnovat zvláštní pozornost čistotě automobilu.

Co kabinový filtr?

Pylové filtry v autě jsou alergenní bariérou. Tento speciální filtr je charakterizován použitím nízko hygroskopického a antiseptického materiálu. Díky tomu si můžete být jisti, že všechny alergeny budou zastaveny. Aby toto řešení vyhovělo zkoušce, musí být filtr pravidelně nahrazován. Odborníci uvádějí, že kabinový filtr by měl být nahrazen jednou za rok nebo po 15 000 km. Nezapomeňte pravidelně provádět údržbu a čištění klimatizace.

Ne všechny drogy jsou vhodné pro řidiče

Osvobození mnoha alergií během zvýšeného záchvatu, například kýchání a trhání, přináší antihistaminika. Bohužel nejsou všechny vhodné pro řidiče. Některé z nich mají nižší koncentraci a způsobují ospalost. Každý, kdo má v úmyslu dostat se za volantem po takových lécích, musí pečlivě číst leták na obalu. K jakým přípravám je třeba věnovat pozornost?

Antihistaminika první generace

Antihistaminice první generace jsou látky, které mohou způsobit mnoho nežádoucích aktivit, které ovlivňují chování na kole. Nejčastěji mohou způsobit poruchy zraku, otupělost, ospalost, zhoršení koncentrace.

Druhá generace antihistaminik

Látky z této skupiny jsou méně problematické. Oni mají mnohem menší vliv na psychofyzikální stav. Pouze vysoké dávky nebo počáteční fáze léčby mohou například způsobit ospalost. Připomínáme také, že je třeba věnovat pozornost skutečnosti, že každý člověk může individuálně reagovat na účinky takové drogy.

Léky proti nachlazení

Antihistaminika se používá nejen k léčbě alergií. Mnoho z nich se používá také pro studené symptomy. Pokud máte chřipku a rozhodnete se pro určitou drogu, pečlivě si přečtěte příbalovou informaci nebo se obraťte na lékárníka, který vám řekne, zda jej můžete vzít, pokud chcete řídit auto.

Alergie není nikdy příjemná. Kýchání a trhání může negativně ovlivnit naše každodenní fungování. Při výběru léků zkontrolujte, jak alergie ovlivňuje jízdu a dozvíte se vše, co používáte.

Zdroj: www.infor.pl, www.leki.wieszjak.polki.pl

 
Dekódujte číslo VIN