BMW VIN je jedinečný kód, který identifikuje každé vozidlo BMW na světě. Z tohoto důvodu jej lze použít k vyhledání podrobných informací o vozidle. Tato data se mohou ukázat jako obzvláště užitečná při nákupu ojetých vozů. Kontrola VIN v BMW vám umožní ověřit, že auto nebylo odcizeno, poškozeno nebo upraveno. Kde tedy najít VIN na BMW a jak jej dekódovat? Doporučujeme.

BMW – dekódování čísla VIN

Dekódování VIN v BMW umožňuje mimo jiné ověřit, zda je do vozidla původně instalováno aktuální vybavení automobilu výrobcem. Kromě obecných parametrů vozu, jako je barva laku nebo série, vám ověření VIN v BMW umožňuje také přečíst důležité informace o historii vozidla. To je obzvláště užitečné, pokud má někdo zájem o koupi BMW ze zahraničí, protože dekódování čísla podvozku poskytne klíčové informace o automobilu. A jakékoli nesrovnalosti mezi aktuálními údaji poskytnutými prodejcem a údaji v kódu BMW VIN mohou znamenat, že nabízené vozidlo mělo nehodu nebo bylo v minulosti odcizeno.

BMW – kde najít VIN?

Najít VIN na BMW se někdy ukáže jako obtížné. Zvláště, že producenti ne vždy umístí kód na zjevná místa. Hodně záleží na konkrétním modelu BMW a jeho roce. Kde tedy najdete VIN na BMW 118? V letech 2007 – 2011 bylo číslo VIN umístěno na permanentní prvek umístěný na pravé boční výztuze, poblíž pravého sedla tlumiče. Ale již u BMW 120, které bylo vyrobeno v letech 2011-2016, je číslo VIN umístěno na pravém bočním dílu za pravým kolem. Na druhé straně bylo BMW 125 VIN umístěno na dvou místech. Naproti tomu u mladých řidičů oblíbené BMW 316 má na pravé straně výztuhu číslo podvozku. Nalezení čísla VIN bez ohledu na to, zda se jedná o BMW 318, BMW 320, BMW 330, BMW 518, BMW 520, 530, 635, 730 nebo BMW X5 nebo BMW X6, může být časově náročné, ale stojí za to zkontrolovat číslo podvozku na vyraženém permanentním prvku. Jakákoli neoprávněná manipulace s VIN opatřeným razítkem může naznačovat, že s vozidlem mohou být skryté problémy.

BMW – kontrola VIN

Dekódování VIN v BMW vám umožňuje číst důležité informace o automobilu. To je způsobeno zejména skutečností, že zpráva o historii vozidla může obsahovat údaje o údajích o ujetých kilometrech, možné krádeži, poškození nebo vybavení. A tyto parametry hrají při nákupu automobilu důležitou roli, zejména pokud bude BMW v zemi registrováno poprvé. Jak tedy zkontrolujete VIN na BMW? Vyplňte níže uvedený formulář a použijte bezplatnou nebo placenou verzi zprávy o historii vozidel BMW. Pamatujte, že náklady na zprávu o celé historii vozidla jsou malé ve srovnání s cenou, kterou můžeme zaplatit za auto, které mohlo do země vstoupit nelegálně.