Chevrolet VIN je individuální 17místný a číselný kód, pomocí kterého můžete zjistit mnoho důležitých informací o vozidle. Důležité je, že čísla VIN v automobilech nejsou stejná, což znamená, že dekódování VIN v Chevroletu může být užitečné při hledání důležitých informací o automobilu, který vlastníte nebo chcete koupit. S nákupem ojetého vozidla Chevrolet může být spojeno určité riziko, ale dekodér VIN odhalí podrobnou historii vozidla. Jak tedy najít VIN na Chevroletu a dekódovat jej? Přečtěte si v našem článku.

Chevrolet – dekódování čísla VIN

Dekódování čísla podvozku v Chevroletu se doporučuje zejména lidem, kteří si plánují koupit auto. Identifikační číslo Chevrolet vám pomůže identifikovat podrobnosti, jako je země výroby, rok výroby, typ pohonu a možnosti výbavy. Ověření čísla podvozku však umožňuje především prohledat databázi odcizených vozidel a přečíst celou její historii, například počet nehod nebo majitelů. Jak vidíte, dekódování VIN v Chevroletu vám umožňuje číst důležité informace o vozidle, abyste si mohli ověřit údaje poskytnuté například prodejcem. Pokud chcete zjistit, zda Chevrolet, o který máte zájem, není náhodný, dekódujte VIN pomocí níže uvedeného formuláře.

Chevrolet – kde najít VIN?

První věcí, kterou musíte udělat před ověřením VIN, je zkontrolovat jeho umístění v autě a porovnat jej s VIN na vašich dokumentech. Protože na první pohled si můžete všimnout určité interference s číslem podvozku vyraženým na permanentním prvku. Nalezení VIN na Chevroletu však může být časově náročné. Pokud vás tedy zajímá, kde je VIN na Chevrolet Spark, v letech 2010–2012 byl umístěn na pevném prvku na krytu palubní desky na levé straně a na levém středním sloupku. Zajímavé je, že v tomto modelu můžete také najít VIN na podlaze pod zadním sedadlem gauče. Populární Chevrolet Orlando, vyrobený v letech 2011–2013, má číslo VIN před sedadlem spolujezdce nebo vedle něj. Naproti tomu u mírně mladšího modelu Chevrolet Orlando vyrobeného v letech 2011–2016 lze 17místný kód najít na třech místech: na středovém sloupku vlevo, vedle sedadla spolujezdce a na levé straně krytu palubní desky .

Umístění VIN v Chevroletu, bez ohledu na to, zda máme model Cruze nebo Matiz, nemusí být zřejmé, takže někdy stojí za to použít osvědčené nástroje, abyste neztráceli čas dlouhým hledáním.