Číslo podvozku je kód, který je přiřazen každému vozidlu a slouží k jeho identifikaci. Číslo Citroen VIN obsahuje informace, jako je verze, modelový rok a umístění výroby. Kontrola VIN na vozidle Citroen je proto dobrým způsobem, jak zjistit podrobné informace o všech důležitých událostech souvisejících s automobilem, tj. O počtu majitelů, servisních opravách nebo nehodách. Abychom však dekódovali VIN, musíme jej nejprve vyhledat. Kde tedy najít VIN v Citroenu a jak jej dekódovat? Navrhujeme v článku.

Citroen VIN dekódování

Dekódování čísel podvozku v Citroenu vám umožní ověřit, zda je výbava vozidla původně instalována výrobcem. Můžeme zkontrolovat mimo jiné takové parametry vozu, jako je barva laku, způsob povrchové úpravy nebo počet airbagů. Jakékoli nesrovnalosti mohou naznačovat, že došlo k nehodě automobilu. Ne každý ví, že dekódování VIN umožňuje ověřit správnost kontrolní číslice v čísle podvozku. Co by však mělo být nejzajímavější pro lidi, kteří si chtějí koupit Citroen na sekundárním trhu, je, zda je auto bez nehod a není odcizeno. Dekódováním VIN prostřednictvím níže uvedeného formuláře mimo jiné zjistíte, zda vozidlo, které chcete koupit, není uvedeno v databázích odcizených vozidel.

 

Citroen – kde najít číslo VIN?

Nalezení čísel podvozku na modelu Citroen může být časově náročné, protože výrobci vyhledávají VIN na různých místech. Závisí to nejen na modelu, ale také na roce. Pokud vás zajímá, kde je VIN na Ctroeně C3, u modelů vyrobených v letech 2002-2005 je číslo VIN na permanentním prvku umístěno na přepážce na pravé straně a deska VIN na levé straně palubní desky bydlení. C3 z let 2005-2009 mají číslo VIN na štítku na levém středním sloupku a číslo VIN na permanentním prvku je umístěno na pravé přepážce. Populární Citroen C4 má číslo VIN na permanentním prvku na levé straně palubní desky a štítek na levém středovém sloupku. Na druhé straně má Citroen Grand C4 Picasso v modelu 2006–2013 VIN na permanentním prvku na pravé boční výztuze poblíž pravého sedadla tlumiče a desku VIN na krytu přístrojové desky na levé straně. Dodávka s propojkou v automobilech vyrobených v letech 2006–2011 VIN číslo na trvalém prvku je umístěno na podlaze vedle spolujezdce, na podběhu kola a deska VIN je na levé straně krytu přístrojové desky. Bez ohledu na to, zda vás zajímá Citroen Jumpy, Xsara Picasso nebo C5, stojí za to vědět, kde je VIN, abyste jej mohli zkontrolovat pomocí vindecoderu v dostupných databázích.

Kontrola VIN na Citroen voze

Kontrola VIN na vozidle Citroen, bez připojení k modelu, který nás zajímá, vám umožní ověřené tovární vybavení, místo telefonů nebo stav počítadla kilometrů. V případě automobilů dovážených ze zahraničí se díky dekodéru VIN můžete dozvědět cíl historie servisu automobilů, vlastnictví nebo nehod. Ovládání VIN v Citroenu vám dává mužům prohledávat databázi odcizených vozidel, cože při nákupu hraje důležitou roli. Číslo podvozku můžete zkontrolovat online. Vyplňte níže uvedený formulář a použijte bezplatnou nebo placenou zelenou zprávu o dané vozidle Citroen. A pamatujte, že ve skutečnosti jsou náklady na zprávu o účelu historie vozidla opravdu nízké ve srovnání s cenou, které mohou platit za auto, které mohly do země vstoupit nelegálně.