Každý vůz Dacia má jedinečný identifikační kód s názvem VIN. Toto číslo obsahuje důležité informace o automobilu, jako je výbava, modelový rok, typ motoru a verze. Pokud si někdo chce koupit auto na sekundárním trhu, může být dobrým způsobem, jak zjistit, zda nedošlo k nehodě, krádeži nebo nelegální úpravě, dekódování VIN v Dacii. Kde tedy najít VIN na Dacii a jak jej dekódovat? Navrhujeme níže.

Dacia – dekódování čísla VIN

Dekódování VIN ve vozidle Dacia vám umožní seznámit se s podrobnými informacemi o automobilu, protože každý VIN obsahuje mnoho důležitých individuálních údajů o vozidle. Kromě obecných specifikací Dacia, jako je modelový rok, vybavení a země výroby, poskytuje dekodér VIN klíčové informace, které mohou být zvláště užitečné při ověřování před zakoupením. Zvláště pokud byla Dacia přivezena do země. Díky dekódování VIN můžete zkontrolovat, jaké vybavení má původní Dacia, barvu laku, typ čalounění nebo počet airbagů. Jakékoli nesrovnalosti se skutečným stavem věci mohou naznačovat, že vozidlo mohlo v minulosti dojít k nehodě nebo úpravě, na rozdíl od zjištění výrobce.

Dacia – kde najít VIN?

Najít VIN na voze Dacia není vždy snadné. Zvláště, že výrobci ne vždy umisťují kód na typická místa a záleží to nejen na modelu, ale také na roce. Kde tedy najít VIN na Dacia Duster? V letech 2010 – 2013 bylo číslo VIN umístěno na permanentním prvku na pravé boční výztuze, poblíž pravého sedla tlumiče, deska VIN je také na pravém středním sloupku, podobně jako Dacia Duster vyráběná v letech 2013–2014. 2013 -2016 VIN číslo na permanentním prvku je umístěno na pravém středním sloupku a na pravé přední přepážce.

Za zmínku stojí, že nejjistější je číslo podvozku, které je vyraženo na pevném prvku, nikoli na lepeném. A jakýkoli zásah do vyraženého VIN může naznačovat, že může dojít k problému s vozidlem.

Dacia – kontrola VIN

Jak jsme již zmínili, VIN kód obsahuje mnoho důležitých údajů o automobilu. Dekódování identifikačního čísla v Dacii vám proto umožní vidět důležité podrobnosti o automobilu. Zpráva o historii vozidla může obsahovat informace o stavu počítadla kilometrů, možných krádežích, opravách nebo vybavení. Tyto aspekty hrají při nákupu automobilu významnou roli, zejména pokud byla Dacia dovážena ze zahraničí. Jak tedy zkontrolujete VIN v Dacii? Vyplňte níže uvedený formulář a použijte bezplatnou nebo placenou verzi zprávy pro konkrétní vozidlo Dacia. Je také třeba připomenout, že náklady na zprávu o celé historii vozidla jsou malé ve srovnání s cenou, kterou můžete zaplatit za auto, které mohlo být dříve poškozeno nebo odcizeno.