Dekódování VIN zdarma vám umožní získat spoustu důležitých informací o vozidle, které mohou být užitečné při nákupu automobilu nebo při hledání originálních dílů. Proto vám připomínáme, co je to číslo VIN, jaké informace obsahuje a jak můžeme rychle zjistit číslo podvozku.

Dekódování VIN zdarma – prvním krokem je nalezení čísla ve vozidle

Číslo podvozku je série 17 číslic a písmen, která výrobce vozidla vloží do vozidla. Tento jedinečný kód umožňuje především identifikovat vůz. Z pohledu mnoha uživatelů je ale nejdůležitější to, že se číslo VIN po celou dobu životnosti vozidla nemění a může o něm poskytnout mnoho cenných údajů. Zde se může hodit bezplatné dekódování VIN. Chcete-li to však provést, musíte nejprve vyhledat tento jednotlivý kód vozidla, protože na první pohled můžeme zjistit jakékoli nesrovnalosti, např. Porovnáním VIN s razítkem s kódem zaznamenaným v dokumentech. Kde tedy najít VIN na autě? Obvykle jej najdete na několika místech, například na palubní desce poblíž čelního skla (na straně řidiče) nebo na štítku namontovaném u dveří řidiče. Číslo podvozku je také zaznamenáno v osvědčení o registraci, kartě vozidla, servisní knize nebo pojistné smlouvě.

Jaké informace získáváme dekódováním VIN zdarma?

Díky své jedinečnosti vám číslo podvozku umožňuje získat spoustu informací o vozidle, jako je typ airbagu, země původu, objem motoru a vybavení. Pokud si chceme VIN zkontrolovat sami, musíme si také pamatovat několik problémů, například:

  • První znak VIN označuje oblast, ze které vozidlo pochází.
  • Druhý a třetí znak označuje výrobce automobilů, jako je Ford nebo Honda.
  • Čtvrtý až osmý znak označuje značku vozidla, jakož i velikost a typ motoru.
  • Devátý znak VIN je kontrolní znak, který označuje, že VIN je platný.
  • Desátý znak označuje modelový rok automobilu.
  • Jedenáctá postava znamená montážní závod.

Poslední řetězec VIN označuje jedinečné sériové číslo vozidla, které může pomoci zabránit podvodu VIN.
Vlastní ověření čísla podvozku však může být obtížné, proto stojí za to použít osvědčené nástroje, které umožňují bezplatné dekódování VIN. Například to lze rychle provést pomocí níže uvedeného formuláře.

Dekódování VIN pro bezplatnou a úplnou zprávu o historii vozidla

Jak již bylo zmíněno, porovnání každého znaku v kódu VIN sami s dekódovací tabulkou může být časově náročné i obtížné. Proto, aby bylo možné rychle a spolehlivě získat specifikace pro konkrétní vozidlo, stojí za to použít dekódování VIN zdarma. Taková kontrola VIN umožní mimo jiné ověřit, co do automobilu nainstaloval výrobce.

Pokud však chceme znát podrobné informace o opravách nebo nehodách a zkontrolovat databázi odcizených vozidel, můžeme pomocí VIN vygenerovat úplnou zprávu o historii vozidla. Tento dokument je podrobnější, abychom získali opravdu rozsáhlou znalost minulosti automobilu.

Taková znalost historie vozidla a jeho přesných parametrů je obzvláště důležitá pro potenciální kupce automobilů. Mohou použít VIN ke generování zprávy o historii vozidla prostřednictvím našeho webu numervin.com, aby se dozvěděli více o historii servisu a oprav automobilu a objevili potenciální technické problémy, které ovlivňují bezpečnost jízdy.