• Ford představuje měkkou hybridní pohonnou jednotku nejprodávanější Fiesta; EcoBoost Hybrid se 48-voltovým systémem poskytuje 5% snížení spotřeby paliva a zvyšuje potěšení z jízdy.
  • Adaptivní tempomat (ACC), obohacený o systém Stop & Go, systém rozpoznávání značek rychlosti, vám umožňuje snadno se pohybovat po městě s častým zastavováním vozu a jízdou po dálnici.
  • Modem FordPass Connect umožňuje snadnou obsluhu a umožňuje mimo jiné dálkové zamykání a odemykání pomocí mobilní aplikace FordPass.

WARSAW, 9. června 2020 – Populární kompaktní hatchback Ford Fiesta – nejprodávanější model Ford v Evropě – je nyní k dispozici s elektrifikovaným pohonem.

Hybridní pohonné jednotky Ford EcoBoost nabídnou řidičům Fiesta vyšší spotřebu paliva a lepší potěšení z jízdy díky lepšímu výkonu a rychlejším reakcím na auto.

Byla zavedena 48-voltová instalace mírného hybridu spolu se sofistikovanými novými asistenčními systémy řidiče, jako je adaptivní tempomat s funkcemi Stop & Go, systém pro rozpoznávání značek omezení rychlosti a udržování vozidla v jízdním pruhu, jehož cílem je snížit napětí při jízdě po dálnici a ve městě .1

„Zvýšení nejlepší jízdní výkonnosti Fiesta ve své třídě pomocí systému EcoBoost Hybrid znamená, že zákazníci budou mít ještě více energie a méně často navštěvují čerpací stanice,“ řekl Roelant de Waard, viceprezident pro marketing, prodej a servis ve společnosti Ford of Europe. – Fiesta EcoBoost Hybrid umožní více řidičům Fordu využívat výhod elektrického pohonu než kdykoli předtím.

Ford se zavázal nabídnout elektrifikovanou verzi každého osobního vozidla, které uvádí v Evropě, takže do konce příštího roku rozšíří evropskou řadu elektrifikovaných vozidel na 18 modelů.

Tradiční hnací ústrojí Fiesta bylo vylepšeno díky nové generaci benzínového motoru EcoBoost o objemu 1,0 litru a spojením se sedmistupňovou automatickou převodovkou s dvojitou spojkou pro nižší spotřebu paliva a emise CO2.

Kromě toho je Fiesta nyní lépe připojena díky modemu FordPass Connect, který je standardně vybaven, což poskytuje řadu funkcí prostřednictvím mobilní aplikace FordPass, což usnadní používání automobilu a přinese větší spokojenost majiteli.3

Pestrá řada modelů Ford Fiesta zahrnuje stylové verze Fiesta Trend a Fiesta Titanium, SUV inspirovaný crossover Fiesta Active, sportovní Fiesta ST-Line a exkluzivní Fiesta Vignale ve třech a pětidveřových verzích karoserie pro různé verze . V roce 2019 prodal Ford v Evropě 227 100 modelů Fiesta.

Úspora hybridních systémů EcoBoost

Řidiči Fiesta mohou nyní využívat pokročilý hybridní systém EcoBoost Hybrid, který byl poprvé představen v osobním automobilu značky na konci roku 2019, v novém crossoveru Ford Puma.

Modely Fiesta EcoBoost Hybrid jsou nabízeny ve dvou variantách výkonu 125 HP a 155 HP. Standardní alternátor byl nahrazen startérem / generátorem (BISG) poháněným řemenem, který umožňuje zpětné získávání energie při zpomalení a doběhu rychlosti a jeho pomocí k nabíjení sady vzduchem chlazených lithium-iontových baterií o jmenovitém napětí 48 PROTI.

BISG také pracuje jako elektrický motor, hladce spolupracuje se tříválcovou spalovací jednotkou s nízkými ztrátami vnitřního tření, používá uloženou energii k posílení točivého momentu během normální jízdy a zrychlení a také k napájení elektrického vybavení vozidla.

Inteligentní, samoregulační měkký hybridní systém neustále sleduje způsob, jakým se vozidlo používá k určení, kdy a jak se intenzivně nabije baterie. To vám umožní získat hmatatelné výhody a spotřebovat energii uloženou v baterii v souladu s jedním ze dvou akčních plánů:

  • Náhrada točivého momentu pomocí elektrického motoru BISG, přičemž systém dodává točivý moment až 24 Nm, čímž se snižuje zatížení benzínového motoru. Výsledkem je snížení emisí CO2 z 91 g / km NEDC (112 g / km WLTP) a úspora paliva z 4,0 l / 100 km NEDC (z 5,0 l / 100 km WLTP) díky náhradě točivého momentu, 125 hp Systém EcoBoost Hybrid poskytuje o 5% nižší spotřebu paliva ve srovnání s tradičním 1,0 litrovým benzínovým motorem EcoBoost se stejným výkonem (NEDC) a až 10% v městském provozu, což potvrzují údaje testů Ford,
  • Doplnění točivého momentu pomocí elektrického motoru BISG ke zvýšení celkového točivého momentu dostupného v systému o 20 Nm nad hladinu dosaženou u benzínového motoru při plném zatížení a poskytnutí točivého momentu 240 Nm v případě motoru 155 HP a o 50% vyšší nižší rozsah točivého momentu.

BISG také umožnil technikům Fordu snížit kompresní poměr motoru 1,0-EcoBoost a použít větší turbodmychadlo, které se rozhodli omezit účinky pomalejší reakce na pedál plynu. Bylo to možné díky použití dalšího točivého momentu, který také zvýšil otáčky motoru a turbodmychadla.

Silnější BISG také umožňuje použití systému Auto Start-Stop v modelu Fiesta EcoBoost Hybrid pro rozšíření řady scénářů jízdy, ve kterých pracuje. Poskytuje také ještě více úspory paliva, a to i při dojezdu na zastávce při rychlostech pod 25 km / h, i když je vozidlo v poloze se sešlápnutým spojkovým pedálem.

Pod kapotou pracuje jak Fiesta EcoBoost Hybrid, tak verze s tradičními benzínovými motory – s 95 HP a 125 HP – nejnovější generace oceněného 1,0-litrového motoru EcoBoost s deaktivací válce.

Systém zvyšuje hospodárnost tím, že automaticky zastaví přívod paliva a provoz ventilů jednoho z válců motoru v podmínkách, kdy není zapotřebí plný objem, například při dojezdu nebo jízdě s nízkou spotřebou energie. Jeden z válců může být deaktivován nebo restartován za 14 milisekund, tj. 20krát rychleji než mrknutí oka, bez jakýchkoli kompromisů, pokud jde o výkon nebo kulturu motoru.

1-litrový benzinový motor EcoBoost s 125 hp je k dispozici s novou sedmistupňovou, dvouspojkovou automatickou převodovkou, která nabízí plynulé řazení, účinně zvyšuje jízdní komfort a šetří palivo až o 15% ve srovnání s dříve namontovanou 100 koňskou silou Motor EcoBoost 1, 0-litrový, přenáší energii přes šestistupňovou automatickou převodovku (NEDC), navzdory 25% zvýšení výkonu. – Dieselový motor TDCi s objemem 1,5 litru a 85 hp je stále nabízen řidičům, kteří plánují vysokou ujetou vzdálenost.

Pokročilé a připojené Fiesta

Systémy představené společnosti Fiesta zajišťují cestování v rafinovanějším, uvolněnějším prostředí s možností udržení stálého kontaktu se světem, stejně jako bezproblémový pohyb ve městě s častým zastavováním vozu a jízdou po dálnici.

K dispozici Adaptivní tempomat (ACC) obohacený o systém Stop & Go a systém rozpoznávání značek rychlosti umožňuje udržovat bezpečnou vzdálenost od vozidel vpředu. Systém také pomáhá snižovat stres během dlouhých cest přizpůsobením rychlosti vozidla omezením platným v daném místě a monitorováním dopravních značek umístěných na silnici a nad vozovkou.

Stop & Go – k dispozici u modelů se sedmistupňovou, dvouspojkovou automatickou převodovkou – umožňuje systému ACC uvést vozidlo do úplného zastavení v pohybu, které vyžaduje zastavení a rozjezd a automaticky se pohybuje za předchozím vozem, pokud byl čas zastavení méně než 3 sekundy. Pokud doba zastavení přesáhne 3 sekundy, může řidič stisknout tlačítko volantu nebo jemně sešlápnout pedál plynu a zahájit tak jízdu.

Palubní modem FordPass Connect je standardně k dispozici, což zákazníkům umožňuje dálkově ovládat vybrané funkce vozidla odkudkoli pomocí mobilního zařízení a aplikace FordPass. Kromě toho, že vám pomáhají naplánovat rychlejší a méně stresující jízdy díky aktualizacím navigace v reálném čase pro navigační systém, systém nabízí dálkové zamykání a odemykání dveřních zámků a také vzdálený start motoru4 ve verzích vybavených sedmistupňovou automatickou převodovkou, stejně jako umístění vozidla, stav vozidla, který informuje o hladině paliva v nádrži, stavu poplašného systému, potřebě výměny oleje atd.

Komunikační a zábavní systém SYNC 35 byl také vylepšen, což zvyšuje intuitivnost a snadnost použití díky novému uživatelskému rozhraní s většími tlačítky zobrazenými na 8palcovém barevném dotykovém displeji. Systém je kompatibilní s Apple CarPlay a Android Auto ™ a nevyžaduje další poplatky. K dispozici je také nová indukční nabíječka, která pomáhá cestujícím nabíjet chytré telefony při cestování.

Další novinky pro verzi Fiesta:

  • Verze Fiesta Active a ST-Line obdržely u aktivního parkovacího asistenta (APA) funkci kolmého parkování, která usnadňuje parkování vozu bez použití rukou paralelně s ostatními vozy,
  • Výstražný systém pro vozidla na postranní silnici s aktivní brzdnou pomocí – varuje řidiče při couvání z parkovacího místa před vozidly, která se k němu blíží a které mohou být na kolizním kurzu. Systém může použít brzdy, aby zabránil nebo zmírnil účinky kolize, pokud řidič nereaguje na předchozí varování,
  • Nové režimy Sport a Offroad ve verzi Fiesta Active – kromě stávajících normálních, ekologických a kluzkých povrchů – pomáhají řidičům plně využívat potěšení z jízdy Fiesta a udržovat dynamiku vozidla na měkkých a uvolněných površích,
  • Volitelný subwoofer prémiového zvukového systému B&O byl přesunut do podběhu kola, což zvětšilo zavazadlový prostor a umožnilo verzím se systémem B&O umístit rezervní kolo do zavazadlového prostoru.

– Fiesta nyní poskytuje více potěšení než kdy předtím. S FordPass Connect ho můžete zavřít a otevřít, najít na parkovišti, zkontrolovat svou poslední cestu a ujistit se, že máte dost paliva pro jízdu – vše je v ruce, takže jste vždy připraveni jít, “řekla Roelant de Waard.

Zdroj: Ford Polska