Evropská unie plánuje zavést změny, které mají zlepšit bezpečnost silničního provozu. To je, mimo jiné, pro instalaci omezovačů rychlosti, které způsobí, že vozidlo bude rychlejší než 150 km / h.

Mé smrtelné nehody?

EU má zájem snížit počet smrtelných nehod na silnicích. V loňském roce bylo v ulicích 25 000 lidí. úmrtí. Předpokládá se, že do roku 2030 bude číslo sníženo o polovinu. Výrobci nových automobilů musí čelit změnám především. Již v době, kdy nejsou bezpečnostní pásy upevněny, jsou již povinné ABS, ESP, senzory tlaku v pneumatikách a zvukový signál. V letošním roce vstoupila v platnost další změna. Jedná se o systém elektronického volání, který automaticky vyžádá pomoc, když nás zasáhne dopravní nehoda. Úředníci v EU však nestačí. Je zapotřebí jej zahrnout montáž “černých boxů” ve vozidlech a omezovače rychlosti, které nás nenechají rychleji než 150 km / h.

Proč 150 km / h?

Zde vzniká otázka, proč se omezení týká 150 km / h? Koneckonců na dálnicích v Polsku je maximální povolená rychlost na dálnici 140 km / h av jiných evropských zemích jsou tyto hodnoty často stejné nebo nižší. Pouze na dálnicích v Německu neexistují žádná omezení. Bude takový recept způsobit, že piráti z cest budou chodit pomaleji.

Mnoho lidí si myslí, že takový omezovač by přešel zkoušku hlavně na dálnicích a rychlostních silnicích. Statistické údaje však ukazují, že většina nehod se stane s mnohem nižšími rychlostmi a není zcela jasné, jak by takový omezovač v takových případech fungoval.

Zdroj: francuskie.pl

 
Dekódujte číslo VIN