Každý vůz Ford má jedinečný identifikační kód s názvem VIN. Toto číslo obsahuje důležité informace o vozidle, jako je jeho výrobce, modelový rok a počet najetých kilometrů. Pokud si někdo chce koupit auto na sekundárním trhu, může být dobrým způsobem, jak zkontrolovat, zda auto nebylo odcizeno nebo poškozeno, dekódování VIN ve Fordu. Kde tedy najít VIN ve Fordu a jak jej dekódovat? Navrhujeme níže.

Ford – dekódování čísla VIN

VIN – Fordové dekódování vám umožňuje získat podrobné informace o automobilu, protože každý kód obsahuje mnoho důležitých údajů o vozidle. Kromě obecných parametrů Ford, jako je modelový rok, značka a země výroby, poskytuje dekodér VIN klíčové informace, které mohou být užitečné při ověřování vozidla těsně před zakoupením. Zvláště pokud bude Ford v zemi registrován poprvé. Díky dekódování čísla VIN můžete zkontrolovat, jaké vybavení je původně Ford, barva laku, typ čalounění nebo počet airbagů. Jakékoli nesrovnalosti ve skutečnostech mohou naznačovat, že vozidlo mohlo mít v minulosti nehodu. Ověření VIN na Fordu také umožňuje zkontrolovat jeho servisní historii.

Ford – kde najít VIN?

Zkušenosti ukazují, že najít VIN na vozidle Ford není vždy snadné. Zejména proto, že producenti umístili 17místný kód ne vždy na zjevná místa. Kde tedy najít VIN na Fordu C-MAX? V letech 2010–2015 bylo číslo VIN umístěno na třech místech, na štítku na krytu přístrojové desky na levé straně, na podlaze vedle sedadla spolujezdce a na pravém středním sloupku, podobně jako u starších modelů z let 2003–2006. Výrobce Fiesta v letech 2008–2012 umístil číslo VIN na skříň přístrojové desky na levé straně a na pravý střední sloupek. U modelu Focus, který je také často vidět na našich silnicích, je číslo VIN na permanentním prvku umístěno na podlaze před sedadlem spolujezdce a u mladších modelů 2015–2018 je deska VIN umístěna na levé straně skříň přístrojové desky. Na druhé straně má Ford Galaxy číslo VIN na permanentním prvku na podlaze vedle sedadla spolujezdce a štítek s číslem VIN je na levé straně palubní desky a na pravém středním sloupku. Bez ohledu na to, zda vás zajímá, kde je VIN ve Fordu Kuga, Mondeo, Ka nebo S-MAX, stojí za to použít osvědčené nástroje, které vám umožní rychle najít VIN.

Měli bychom také pamatovat na to, že nejspolehlivější je číslo podvozku, které je vyraženo na pevném prvku, nikoli na lepeném. Jakákoli neoprávněná manipulace s číslem VIN může naznačovat, že může dojít k základnímu problému s vozidlem.

 

Ford – kontrola čísla VIN

Dešifrování identifikačního čísla Ford vám umožní zjistit důležité podrobnosti o vozidle. Zpráva o historii vozidla může obsahovat informace o stavu počítadla kilometrů, servisních opravách, možné krádeži, poškození nebo vybavení. Tyto aspekty hrají při nákupu automobilu významnou roli, zejména pokud byl Ford importován ze zahraničí. Jak tedy zkontrolovat VIN ve Fordu? Vyplňte níže uvedený formulář a použijte bezplatnou nebo placenou verzi zprávy pro konkrétní vozidlo Ford. Je také třeba připomenout, že náklady na zprávu o celé historii vozidla jsou malé ve srovnání s cenou, kterou můžete zaplatit za auto, které mohlo být dříve poškozeno nebo odcizeno.