Identifikační číslo vozidla je jedinečný kód přidělený každému vozidlu. Číslo VIN vám umožňuje získat důležité informace o automobilu a jeho historii. Tyto údaje mohou být užitečné zejména při nákupu autopříslušenství. Kontrola čísla VIN v Hyundai umožňuje mimo jiné ověřit, zda nedošlo ke krádeži, poškození nebo úpravě vozu. Kde tedy najít Hyundai VIN a jak jej dekódovat? Přečtěte si v našem článku.

Hyundai – dekódování čísla VIN

Jedinečné identifikační číslo vozidla obsahuje mnoho důležitých informací o automobilu. Dekódování VIN v Hyundai umožňuje mimo jiné ověřit, zda je do vozidla původně instalováno aktuální vybavení automobilu výrobcem. Kromě obecných parametrů vozu, jako je barva laku a modelový rok, vám ověření VIN ve společnosti Hyundai umožňuje také přečíst důležité informace o historii vozidla. To je obzvláště užitečné, pokud má někdo zájem o koupi vozidla Hyundai ze zahraničí, protože dekódování čísla podvozku vám umožní zkontrolovat historii vlastnictví a to, zda je počet kilometrů skutečný. Dekodér VIN vám také umožní zkontrolovat historii nehod a má přístup k databázi odcizených vozidel.

Hyundai – kde najít VIN?

Nalezení VIN pro Hyundai může být časově náročné. Zejména proto, že výrobci uvedli kód nejen v závislosti na modelu automobilu, ale také na roce. Kde je tedy VIN na Hyundai i30? V letech 2012 – 2015 bylo číslo VIN umístěno na pevný prvek na podlaze před sedadlem spolujezdce nebo vedle sedadla. Hyundai i30 VIN 2016 je ale umístěn na třech místech: kryt palubní desky na levé straně, před sedadlem spolujezdce nebo vedle sedadla a na levém středním sloupku. Hyundai Elantra má podobná čísla VIN. U méně běžných na našich silnicích je i40 VIN na pevném prvku umístěn na podlaze před sedadlem spolujezdce nebo vedle sedadla. Populární Hyundai ix35, vyrobený v letech 2013–2015, má na levém středovém sloupku a před sedadlem spolujezdce štítek s číslem VIN. Nalezení čísla VIN bez ohledu na to, zda se jedná o Hyundai v modelech Santa Fe, Tucson nebo Sonata, může být výzvou, ale stojí za to zkontrolovat číslo podvozku na vyraženém permanentním prvku. V případě potíží s nalezením čísla podvozku ve vozidle můžete použít osvědčené nástroje, které vám rychle řeknou, kde je VIN v Hyundai.

 

Hyundai – kontrola VIN

Dekódování VIN společnosti Hyundai vám umožňuje číst důležité informace o automobilu. Důvodem je zejména skutečnost, že zpráva o historii vozidla může obsahovat informace o skutečném stavu počítadla kilometrů, možných opravách, nehodách nebo vybavení. A jak víte, tyto parametry hrají důležitou roli při nákupu automobilu, zejména pokud byl do země přivezen Hyundai. Jak tedy zkontrolovat číslo VIN v Hyundai? Vyplňte níže uvedený formulář a použijte bezplatnou nebo placenou verzi zprávy o historii vozidla Hyundai. Je také třeba připomenout, že náklady na zprávu o celé historii vozidla jsou malé ve srovnání s cenou, kterou můžeme zaplatit za auto, které má nějaké skryté problémy.