Infiniti je značka luxusních automobilů vlastněná koncernem Nissan. Jako každé auto má jedinečný identifikační kód s názvem VIN. Toto číslo obsahuje důležité informace o automobilu, jako je vybavení, místo výroby nebo typ motoru, ale také umožňuje zkontrolovat jeho historii nehod. Pokud někdo chce koupit Infiniti z trhu s náhradními díly, může být nejlepším způsobem, jak to zkontrolovat, dekódování VIN, současný majitel automobilu nám nelže. Kde tedy najít Infiniti VIN a jak jej dekódovat? Čtěte níže.

Infiniti – dekódování VIN čísel

Číslo podvozku je jedinečný kód, který obsahuje podrobnosti o vozidle. Dekódování VIN ve voze Infiniti vám umožní seznámit se s podrobnými informacemi o automobilu. Kromě obecných parametrů Infiniti pro modelový rok, vybavení a zemi výroby poskytne dekodér VIN klíčové informace, které mohou být obzvláště užitečné při ověřování vozidla před zakoupením. Zvláště pokud bude Infiniti dováženo ze zahraničí. Dekódováním Infiniti VIN můžete ověřit, zda je číslo podvozku pravé a vytvořené výrobcem. Je třeba připomenout, že jakékoli nesrovnalosti ve skutečnostech mohou naznačovat, že vozidlo mohlo být nelegálně dodáno do Polska nebo že má jiné skryté problémy.

Infiniti – kde najít VIN?

Před nákupem vozidla byste měli vždy zkontrolovat shodu čísla podvozku ve vozidle s číslem v dokumentech. Zvláště pokud kupujeme ojeté Infiniti. Nalezení VIN však není vždy snadné. To je způsobeno skutečností, že výrobci ne vždy umisťují kód na obvyklá místa a záleží to mimo jiné na verzi a roce. Kde tedy najít VIN na Infiniti FX? U vozidel vyrobených v letech 2003-2008 umístil výrobce číslo VIN na permanentní prvek uprostřed přepážky. Na druhé straně je deska VIN také umístěna na levé straně palubní desky, je zde jasně viditelná přes čelní sklo.

Podle výrobce Infiniti je tradičním místem zadávání kódu VIN také blok a hlava válců, sloupky, prahy dveří a přepážka mezi motorem a kabinou.

Měli bychom také pamatovat na to, že nejautoritativnější je číslo podvozku, které je vyraženo na pevném prvku, nikoli na lepeném. A jakákoli neoprávněná manipulace s vyraženým VIN může naznačovat, že může dojít k problému s vozidlem.

Infiniti – kontrola VIN

Jak jsme psali dříve, VIN kód obsahuje mnoho důležitých údajů o automobilu. Dekódování identifikačního čísla v Infiniti nám tedy umožňuje ověřit, že nám aktuální majitel vozu poskytl spolehlivé informace. Vzhledem k hodnotě vozu může být jeho nákup bez dekódování VIN velmi riskantní.

Protože zpráva o historii vozidla obsahuje informace o ujetých kilometrech, vlastnictví a servisu. Umožňuje také ověřit, zda je automobil uveden v databázi odcizených vozidel, nebo byl účastníkem nehody. Jak vidíte, tyto faktory hrají při nákupu automobilu významnou roli, zejména pokud bude Infiniti v zemi zaregistrováno poprvé. Jak tedy zkontrolujete VIN v Infiniti? Jednoduše vyplňte níže uvedený formulář a použijte bezplatnou nebo placenou verzi zprávy o vozidle Infiniti. Je také třeba připomenout, že náklady na úplnou zprávu o historii vozidla jsou ve srovnání s cenou, kterou můžeme zaplatit za auto, které mohlo být nehodou nebo které bylo přineseno do Polska v důsledku krádeže, skutečně relativně malé.