Ne vždy víme, kde je VIN na našem autě. Je to proto, že toto individuální číslo podvozku je na mnoho míst připevněno výrobci vozidel, z nichž některá jsou obtížně přístupná. Z tohoto důvodu často musíme strávit nějaký čas jeho vyhledáním. Pamatujme tedy, že v éře široce přístupného internetu stojí za to použít osvědčené nástroje, které nám umožní efektivně najít kód VIN

Kde je VIN na standardních místech vozidel?

VIN je individuální identifikační číslo vozidla, které se skládá ze série 17 znaků. Tento kód je vyražen na vozidle jejich výrobci a lze jej obvykle najít v motorovém prostoru nebo na hřídeli řidiče. Skutečně však vše závisí na značce a modelu vašeho vozidla. Takže pokud nevíme, kde je VIN v autě, můžeme zkontrolovat několik dalších standardních míst, tj.

  • Přední část bloku motoru pod kapotou.
  • Přední část rámu (stará auta).
  • Palubní deska na straně řidiče.
  • Vnější obložení dveří na straně řidiče (uvnitř).

Jak již bylo zmíněno, obvykle je nejjednodušší najít číslo VIN v pravém dolním rohu palubní desky. Pak bychom měli být schopni to přečíst při pohledu na čelní sklo ze strany řidiče.

VIN může být také na rámu dveří na straně řidiče nebo na sloupku dveří. Proto, abyste zjistili, kde je VIN na tomto místě, otevřete dveře na straně řidiče a podívejte se kolem okrajů, protože tam je obvykle malá nálepka. Někteří výrobci vozidel zahrnují také VIN na opačné straně dveří na straně řidiče, poblíž místa, kde je umístěn bezpečnostní pás.

Kola jsou o něco přístupnější místa, kde je také umístěn VIN. Pokud jej však nemůžeme nikde najít, stojí za to se tam podívat. Chcete-li to provést, přejděte do zadní části vozu a dobře se podívejte na kola na obou stranách. Pro tato vyhledávání může být nutné použít baterku. Pokud je v zadní části kufru rezervní pneumatika a nikde jinde jsme nenalezli číslo VIN, může se tam nacházet.

Nástroje k určení, kde je VIN na vozidle

Jak vidíte, určení, kde je VIN ve vozidle, které nás zajímá, se může ukázat jako velmi časově náročné. Proto stojí za to použít osvědčené nástroje, které vám pomohou najít tento individuální kód. Bývali jsme odsouzeni k dlouhému hledání míst, kde je číslo podvozku umístěno v automobilu, ale dnes, v době úplného technologického vývoje, je jednodušší používat dostupná řešení, jako jsou webové stránky. Obsahují obrovský katalog vozidel s podrobnými informacemi o tom, kde se VIN na dané značce vozidla nachází. Jedním z nich je náš web numervin.com, který dosud používaly tisíce uživatelů. Důležité je, že když známe číslo VIN, můžeme jeho správnost ověřit jedním kliknutím pomocí níže uvedeného formuláře.

Dokumenty k autu – kde je VIN?

Pamatujte, že pokud pro nás auto není k dispozici nebo nepotřebujeme kontrolovat, kde je VIN na permanentním prvku, existuje také několik dokumentů, které obsahují číslo podvozku. Jak jsme již zmínili, tento individuální kód vozidla najdete v osvědčení o registraci, pojistné smlouvě, servisní knize nebo kartě vozidla.

Je také nesmírně důležité zajistit, aby se na všech dokumentech a na samotném vozidle objevilo stejné číslo. Díky tomu zjistíme jakékoli nesrovnalosti a vyhneme se trapným situacím, například v souvislosti s nákupem automobilu se špatnou cenou.