Každý vůz Lancia má jedinečný 17místný identifikační kód s názvem VIN. Toto číslo obsahuje důležité informace o vozidle, jako je jeho výrobce, modelový rok a továrna. Pokud si někdo chce koupit auto na sekundárním trhu, může být dekódování VIN v Lancii vynikající metodou ke kontrole, zda vozidlo není odcizeno a zda je skutečně bez nehod. Kde tedy najít Lancia VIN a jak jej dekódovat? Navrhujeme v článku níže.

Lancia – dekódování čísla VIN

Dekódování VIN v Lancii vám umožní podrobněji zkontrolovat historii vozidla. Kromě obecných parametrů automobilu Lancia, jako je modelový rok a země výroby, poskytuje dekodér VIN důležité informace, které mohou být užitečné při ověřování vozidla těsně před nákupem. Zvláště pokud bylo auto právě přivezeno do země. Díky dekódování čísla podvozku můžete mimo jiné zkontrolovat, jakou výbavou byla Lancia původně vybavena, barvu laku, typ čalounění a počet airbagů. Jakékoli nesrovnalosti ve skutečnostech mohou naznačovat, že vozidlo mohlo mít v minulosti nehodu. Ověření VIN v Lancii vám také umožní zkontrolovat jeho servisní historii.

Lancia – kde najít VIN?

Najít otištěný VIN na trvalém prvku v automobilu Lancia není vždy snadné. Zejména proto, že výrobci umístili kód na různá místa, v závislosti na modelu a roce. Kde tedy najít VIN v Lancii? Standardně měla auta čísla VIN umístěná vedle sedadla spolujezdce (pod nohama) a na podlaze vedle pravého sedadla. Desky VIN jsou na přední zástěře a výztuž na pravé straně. Například Lancia Delta, která byla vyrobena v letech 2008–2011, má číslo VIN umístěné na pevném prvku na podlaze před sedadlem spolujezdce nebo vedle sedadla. Je také třeba připomenout, že nejdůležitějším a nejspolehlivějším číslem čísla podvozku je vyražené, nikoli lepené. Jakákoli manipulace s číslem podvozku může naznačovat nějaké skryté problémy s autem.

Lancia – kontrola VIN

Jak jsme již psali, dešifrování identifikačního čísla v Lancii vám umožní zjistit důležité technické podrobnosti o vozidle. Zpráva o historii vozidla může obsahovat mimo jiné informace o stavu počítadla ujetých kilometrů, servisních opravách, poškození nehody nebo poškození zařízení. Dekodér VIN má navíc přístup k databázi odcizených vozidel. Jak vidíte, tato data hrají významnou roli při nákupu automobilu ze sekundárního trhu. Jak tedy zkontrolujete VIN v Lancii? To lze provést online pomocí níže uvedeného formuláře. Zpráva o historii vozidla je k dispozici v bezplatné nebo placené verzi s dalšími informacemi o vašem vozidle Lancia. Je také třeba si uvědomit, že náklady na úplnou zprávu jsou malé ve srovnání s cenou, kterou můžeme zaplatit za auto, které mohlo být dříve poškozeno nebo odcizeno.