Číslo podvozku Land Rover je jedinečný 17místný kód. Díky své jedinečnosti umožňuje dekódování VIN v automobilu Land Rover číst podrobnou historii vozidla. Zaškrtnutím kódu ověříme parametry, jako je vybavení, rok výroby nebo místo výroby. Ale především dokážeme potvrdit, zda je auto skutečně bez nehod a zda není uvedeno v databázi odcizených vozidel. Jak tedy najít VIN v Land Roveru a jak jej dekódovat? V našem článku uvádíme nápovědu.

Land Rover – dekódování čísla VIN

Vzhledem k tomu, že identifikační číslo vozidla obsahuje mnoho důležitých informací o automobilu, je dekódování čísla podvozku v modelu Land Rover obzvláště doporučeno pro ty, kteří plánují koupit auto na sekundárním trhu. Identifikační číslo Land Rover pomáhá identifikovat podrobnosti, jako je země výroby, rok výroby, počet airbagů, typ pohonu a možnosti výbavy. Pro mnoho lidí je však důležité, aby ověření čísla podvozku umožňovalo prohledávat databázi odcizených vozidel a seznámit se s jejich úplnou historií vlastnictví a servisních oprav. Jak vidíte, dekódování VIN v Land Rover vám umožňuje číst důležité informace o vozidle, abyste si mohli ověřit údaje poskytnuté prodejcem. Pokud tedy chcete mimo jiné zjistit, zda je Land Rover, který vás zajímá, bez nehod, dekódujte VIN pomocí níže uvedeného formuláře.

 

Land Rover – kde najít VIN?

Nejprve je třeba před ověřením VIN zkontrolovat jeho umístění v Land Roveru a porovnat jej s počtem zaznamenaným v dokumentech. Protože na první pohled si můžete všimnout určité interference s číslem podvozku vyraženým na permanentním prvku. Najít VIN na Land Roveru však může být obtížné, protože jeho umístění závisí nejen na modelu, ale také na roce. Pokud vás tedy zajímá, kde je VIN modelu Land Rover Discovery, v letech 2004-2009 jej výrobce umístil na pevný prvek umístěný na pravé boční výztuze a na prahu. Na druhé straně má oblíbený model Range Rover VIN na pevném prvku umístěném pod pravým prahem (pod podvozkem) a VIN deska na levé straně krytu přístrojové desky. Naproti tomu mladší modely Range Rover, které byly vyrobeny v letech 2009–2012, mají VIN na permanentním prvku umístěném na pravém prahu pod podvozkem. Naproti tomu deska s číslem VIN je na čelní výztuze. Jak vidíte, umístění VIN na vozidle Land Rover nemusí být zřejmé, takže někdy stojí za to použít osvědčené nástroje, abyste neztráceli čas dlouhým hledáním.

Land Rover – kontrola VIN

Zkušenosti ukazují, že ověření základních údajů Land Rover před zakoupením může být velkou pomocí, bez ohledu na to, jaký model si vyberete. Protože kontrola VIN na Land Roveru vám umožní ověřit soulad údajů o vozidle s informacemi poskytnutými prodejcem. Zejména jde o počet ujetých kilometrů Land Roveru, jeho účast na nehodách nebo servisní opravy. Jak tedy zkontrolovat historii vozidla Land Rover? To lze provést online vyplněním níže uvedeného formuláře. Služba v základní verzi je k dispozici v bezplatné verzi, zatímco lidé, kteří chtějí vidět podrobné informace o vozidle, mohou využít úplnou zprávu o historii vozidla, která je placená.