Číslo podvozku vozidla Mazda je individuální kód, který se mimo jiné používá k identifikaci vozidla. VIN také obsahuje technické informace o výrobci, modelovém roce a původním vybavení. Kontrola Mazda VIN vám umožní najít podrobné informace o všech důležitých událostech týkajících se automobilu, jako je počet předchozích majitelů, počet najetých kilometrů nebo účast na nehodách. Abychom však dekódovali VIN, musíme jej nejprve vyhledat. Kde tedy najít Mazda VIN a jak jej dekódovat? Navrhujeme v článku.

Dekódování VIN Mazda

Dekódování čísla podvozku v automobilu Mazda umožňuje mimo jiné ověřit, zda je aktuální výbava vozu původní. Můžeme zkontrolovat parametry Mazdy, jako je barva laku, místo výroby nebo počet airbagů. Co však nejzajímavější pro ty, kteří chtějí koupit poprodejní vůz Mazda, je to, zda je vozidlo odcizeno, byl opraven a byl v minulosti účastníkem jakýchkoli nehod. Dekódováním VIN pomocí níže uvedeného formuláře mimo jiné zjistíte, zda Mazda, kterou chcete koupit, není uvedena v tuctu dostupných databází odcizených vozidel.

Mazda – kde najít číslo VIN?

Zkušenosti ukazují, že zjišťování čísel podvozků může být časově náročné. Čím více, že v závislosti na modelu a roce Mazdy mohou být čísla označena na velmi odlišných místech. Pokud vás zajímá, kde je VIN u Mazdy 3, umístil výrobce číslo VIN na permanentní prvek ve středu přepážky u modelů vyrobených v letech 2003-2009. Na druhé straně Mazda 3, která byla vyrobena o něco později, protože v letech 2013–2014, měla číslo VIN na permanentním prvku na podlaze před sedadlem spolujezdce a štítek na pravém středním sloupku. Na druhé straně má Mazda 5 z let 2005–2010 VIN na permanentním prvku umístěném na palubní desce, stejně jako v případě let 2010–2015. Je umístěn na prostředním sloupku vpravo. U automobilu Mazda 6 2008–2010 je číslo VIN na permanentním prvku umístěno na podlaze před sedadlem spolujezdce a modelové roky 2012–2015 mají na pravém středním sloupku další štítek VIN. Jiná situace je v případě modelu Mazda MPV, který měl v letech 2002–2005 číslo VIN na permanentním prvku uprostřed přepážky.

Měli bychom také pamatovat na to, že nejdůležitějším a nejspolehlivějším číslem čísla podvozku je vyražené, ne lepené. Pokud již máme číslo podvozku umístěné, můžeme dekódovat VIN v Mazdě.

Kontrola VIN na voze Mazda

Kontrola VIN ve vozidle Mazda, bez ohledu na to, zda vás zajímají 2, 3, 5 nebo 6, vám dává možnost ověřit tovární vybavení, účast automobilu na nehodách a počet předchozích majitelů. Důležité je, že v případě automobilů dovážených ze zahraničí se díky vindecoderu můžete dozvědět celou historii servisu automobilů a ověřit jejich počet ujetých kilometrů, který, jak ukazuje praxe, se často mění. Je také důležité, aby kontrola vozu pomocí VIN umožňovala prohledávat databáze odcizených vozidel. Číslo podvozku lze zkontrolovat online bez ohledu na denní dobu. Vyplňte následující formulář a použijte bezplatnou nebo placenou verzi zprávy o vozidle Mazda. Cena zprávy o celé historii vozidla je opravdu nízká ve srovnání s cenou, kterou můžeme zaplatit za auto, které může mít skryté problémy nebo je předražené.