Číslo Mercedes VIN je individuální kód, který vám umožní přečíst mnoho důležitých informací o vozidle. Důležité je, že čísla VIN v automobilech nejsou opakovatelná, což znamená, že dekódování VIN v Mercedesu může být užitečné při hledání důležitých parametrů o automobilu, který chcete koupit. S nákupem ojetého vozidla Mercedes-Benz může být spojeno určité riziko, ale dekodér VIN odhalí podrobnou historii vozidla. Jak tedy najít VIN v Mercedesu a jak jej dekódovat? Přečtěte si v našem článku.

Mercedes – dekódování čísla VIN

Dekódování čísla podvozku v Mercedesu může být užitečné zejména pro ty, kteří plánují koupit auto na sekundárním trhu. Identifikační číslo Mercedesu pomáhá identifikovat technické podrobnosti, jako je země výroby, modelový rok, typ pohonu, verze motoru a možnosti vybavení. Ověření čísla podvozku však umožňuje především prohledat databázi odcizených vozidel a přečíst celou její historii, například účast na nehodách nebo počet majitelů. Jak vidíte, dekódování VIN v Mercedesu vám umožňuje číst důležité informace o vozidle, díky nimž si můžete ověřit údaje poskytnuté například prodejcem, a minimalizovat tak riziko nákupu automobilu se skrytými problémy. Pokud chcete zjistit, zda je Mercedes-Benz, o který máte zájem, bez nehod, dekódujte VIN pomocí níže uvedeného formuláře.

Mercedes – kde najít VIN?

První věcí, kterou bychom měli udělat, než přistoupíme k ověření čísla podvozku, je zkontrolovat, kde je VIN ve vozidle, a porovnat jej s VIN zaznamenaným v dokumentech. Hledání VIN v Mercedesu však může nějakou dobu trvat, protože jeho umístění závisí jak na modelu, tak na roce. Pokud vás zajímá, kde je VIN na Mercedes-Benz A 160, byl v letech 2004-2007 umístěn na pevném prvku na přepážce a deska VIN je na pravém středním sloupku. Podobná situace je i v případě modelu A 160 z let 2009–2012. Oblíbený Mercedes A 180, který byl vyroben v letech 2012–2013, má číslo VIN na permanentním prvku umístěném na podlaze před sedadlo spolujezdce a deska VIN je umístěna vpravo na středním sloupku. Mercedes-Benz A 200 z let 2012-2013 má číslo VIN na permanentním prvku na podlaze před sedadlem spolujezdce. Mercedes C 220 má kromě čísla VIN na permanentním prvku pod sedadlem spolujezdce na pravém středním sloupku také štítek VIN. Naproti tomu má Mercedes-Benz CL 63 AMG číslo VIN na permanentním prvku umístěném pod loketní opěrkou zadního sedadla. Populární Mercedes E 200 z let 2006–2009 má číslo VIN na permanentním prvku na podlaze pod sedadlem spolujezdce a štítek je umístěn na pravém středním sloupku. A ve verzi z let 2016-2018 je deska VIN umístěna na levé straně krytu přístrojové desky. U modelu Mercedes GLA 200, který byl vyroben v letech 2013–2019, je číslo VIN umístěno na třech místech.

Umístění VIN na Mercedes-Benz, bez ohledu na to, zda máme ML 320, S 320, S 500, nebo dodávku Sprinter nebo Vito, nemusí být zřejmé, takže někdy stojí za to použít osvědčené nástroje, neztrácet čas dlouhým hledáním.

Mercedes – kontrola čísla VIN

Jak jsme již zmínili, ověření základních údajů Mercedesu před nákupem může být velmi užitečné, bez ohledu na to, pro jaký model se rozhodnete. Je to proto, že kontrola VIN ve vozidle Mercedes umožní ověření údajů o vozidle pomocí informací poskytnutých prodejcem automobilu. Zejména jde o vybavení Mercedes, potenciální servisní opravy a počet najetých kilometrů. Jak tedy zkontrolovat historii vozidla Mercedes? To lze provést online vyplněním níže uvedeného formuláře. Služba v základní verzi je k dispozici v bezplatné verzi, přičemž je zaplacena celá historie. Nezapomeňte však, že náklady na zprávu jsou malé ve srovnání s nákupem automobilu, který má nějaké skryté vady nebo je odcizen.