Každé auto má jedinečný identifikační kód s názvem VIN. Toto číslo obsahuje důležité informace o automobilu, jako je výrobce, rok výroby a úroveň výbavy. Pokud si někdo chce koupit auto, dekódování VIN v Mini může být dobrým způsobem, jak zkontrolovat, zda auto nebylo odcizeno, poškozeno nebo nezměnil počet najetých kilometrů. Kde tedy najít VIN na Mini a jak jej dekódovat? Navrhujeme níže.

Mini – dekódování čísla VIN

Dekódování VIN v Mini vám umožní získat podrobné informace o automobilu, protože každý VIN obsahuje mnoho důležitých parametrů týkajících se automobilu. Kromě obecných technických údajů modelu Mini, jako je modelový rok, značka a místo výroby, poskytuje dekodér VIN klíčové informace, které mohou pomoci ověřit vozidlo před zakoupením. Zvláště pokud je Mini poprvé registrován v Polsku. Dekódováním VIN můžete mimo jiné zkontrolovat, zda je aktuální výbava originální, barvu laku nebo počet airbagů. Jakékoli nesrovnalosti ve skutečnostech mohou naznačovat, že vozidlo mohlo být v minulosti účastníkem dopravní nehody.

Mini – kde najít VIN?

Najít VIN na Mini není vždy snadné. Zejména to, že výrobci umístí 17místný kód v závislosti na modelu a roce výroby. Kde je tedy VIN na Mini Cooper? Výrobci automobilů vyrobených v letech 2001–2006 umístili číslo VIN na permanentní prvek na pravé boční výztuze, poblíž pravého sedadla tlumiče. Podobné je to v případě Mini Cooper Clubman z let 2007–2014, protože zde je VIN také na pravé boční výztuze, poblíž pravého sedadla tlumiče. Na druhou stranu populární Mini ONE má číslo VIN na permanentním prvku umístěném na pravém šálku.

Pamatujte, že nejspolehlivější je číslo podvozku, které je vyraženo na pevném prvku, ne nalepeném. Jakákoli neoprávněná manipulace s vyraženým číslem VIN může naznačovat, že vozidlo má nějaké skryté problémy.

Mini – kontrola čísla VIN

Dešifrování identifikačního čísla v Mini vám umožní zobrazit důležité parametry vozu. Zpráva o historii vozidla může obsahovat informace o stavu počítadla kilometrů, počtu majitelů, poškození nebo vybavení. Dekodér VIN má také přístup do databáze odcizených vozidel. Jak vidíte, tato data hrají při nákupu automobilu důležitou roli, zejména pokud byl Mini importován ze zahraničí. Jak tedy zkontrolujete VIN na Mini? Vše, co musíte udělat, je vyplnit níže uvedený formulář a použít bezplatnou nebo placenou verzi zprávy o vozidle Mini, které vás zajímá. Za zmínku stojí také to, že náklady na úplnou zprávu o historii vozidla jsou malé ve srovnání s cenou, kterou můžeme zaplatit za auto, které mohlo být poškozeno nebo, ještě hůře, bylo dovezeno do země nelegálně.