Nová generace vozů Honda Jazz nabízí komfortní a komunikační funkce s vedoucím postavením na segmentu

 • Pokročilá hybridní pohonná jednotka zajišťuje optimální hospodárnost a výkon
 • Současný styl je vývojem nadčasové siluety Jazzu
 • Představení nové verze – Jazz Crosstar
 • Integrované systémy poskytují moderní formu zábavy a komunikace
 • Nepřekonatelná prostornost interiéru a výjimečná funkčnost
 • Vylepšení odpružení zaručují dynamickou jízdu
 • Kompletní řada pokročilých bezpečnostních systémů

Nové Honda Jazz a Jazz Crosstar zajišťují snadnou manipulaci a rychlé reakce na akce řidiče, což je charakteristické pro pokročilý hybridní pohon e: HEV, který je u tohoto modelu standardně k dispozici. Nová generace Jazz, nabízená exkluzivně s dvoumotorovým hybridním pohonným systémem e: HEV, patří do nové modelové řady e: TECHNOLOGY v řadě Honda a je prvním ze šesti elektrifikovaných modelů, které do roku 2022 zasáhly evropský trh.

Jazz e: HEV byl navržen tak, aby poskytoval jedinečnou kombinaci dobrého výkonu a působivé energetické účinnosti a doplňoval vysoký komfort a funkčnost, které tento model v tomto segmentu slaví.

Honda, která dělá stylistickou revoluci svého městského kompaktu, se zaměřila na novou filozofii designu, definovanou v japonském konceptu „Yoo no bi“. Znamená to krásu každodenních předmětů, které vyžadují čas na zdokonalení, což z nich učiní ještě krásnější a ergonomičtější, aby mohly lépe sloužit konkrétním účelům.

„Pracovali jsme tam na autě jako na předmětu, který bude moci obohatit každodenní život budoucích uživatelů,“ vysvětluje Takeki Tanaka, vedoucí projektu Jazz.

Mezi změny nadčasové siluety jazzu patří mimo jiné vyhlazené kontury harmonizující s krátkou kapotou a stylem kabiny známé z předchozích generací. V důsledku stylistické evoluce získalo vozidlo nový, emotivní vzhled a úroveň pohodlí a funkčnosti ve svém segmentu neslýchanou.

Při vývoji nového jazzu designéři Honda úzce spolupracovali s inženýry, aby zajistili, že si auto zachová největší prostor ve svém segmentu, což je charakteristickým znakem předchozích generací. Toho bylo dosaženo díky důmyslnému rozmístění hybridních součástí pohonu v podvozku a v motorovém prostoru.

Systém e: HEV byl vyvinut pro model Jazz, aby řidiči poskytoval příjemný zážitek z jízdy. Skládá se ze dvou výkonných elektromotorů pracujících s 1,5 litrovým benzínovým motorem i-VTEC, lithium-iontové baterie a inovativní přímé převodovky. Celý systém zajišťuje nejlepší poměr výkonu a paliva v této třídě automobilů.

Intuitivní ovládání systému, snadná komunikace a vzdálené služby, které majitelům umožňují hladce pokračovat v jejich každodenních činnostech, byly kombinovány s komplexní sadou informací a zábavy, podporovanou aplikací Honda Personal Assistant a aplikací My Honda + (k dispozici ve vybraných verzích).

Honda Jazz a Jazz Crosstar, které ve svém segmentu nabízejí nejpokročilejší balíček asistence řidiče, jsou také vybaveny aktivními a pasivními bezpečnostními systémy, které usnadňují a bezpečnější jízdu.

Honda Jazz Crosstar

 • Další verze nové generace Jazz
 • Design SUV oslovuje řidiče s aktivním životním stylem

Jazz Crosstar je drsnější, SUV podobná nabídka určená lidem, kteří vedou aktivní životní styl. Crosstar, k dispozici se stejným hybridním pohonem a interiérem, který se neliší od standardního modelu, nabízí vyšší světlou výšku, integrované střešní kolejnice a hydrofobní čalounění.

Optického rozšíření modelu bylo dosaženo díky odvážnému designu mřížky chladiče, výraznému černému obložení podběhů kol a stylovým pražcům. Charakteristická vlastnost pro 16-palcová kola ze slitiny stříbra a černé Crosstar zvyšuje dojem stability a zlepšuje celkový vizuální efekt.

Vysoký výkon hybridního pohonného systému e: HEV přináší vynikající výkon a hospodárnost

 • Nový jazz je prvním modelem se znakem e: TECHNOLOGY
 • Pohonný systém vyvinutý pro jazz se skládá ze dvou kompaktních elektromotorů pracujících s 1,5 litrovým benzínovým motorem DOHC i-VTEC
 • Výstupní výkon systému je 109 HP (80 kW) a 253 Nm točivého momentu elektrického pohonu

Jazz pro evropské zákazníky bude k dispozici pouze s pokročilým hybridním pohonem. Nová generace modelu Jazz byla navržena tak, aby poskytovala jedinečnou kombinaci vysokého výkonu a působivé energetické účinnosti, která doplňuje vysokou úroveň pohodlí a funkčnosti interiéru, které je ve svém segmentu známé. Auto má znak e: HEV.

Systém e: HEV byl vyvinut pro nový jazz s cílem poskytnout řidiči příjemný zážitek z jízdy. Skládá se ze dvou kompaktních vysokovýkonných elektromotorů, pracujících s benzínovým motorem DOHC i-VTEC o objemu 1,5 litru, lithium-iontové baterie a inovativní přímé převodovky a jednotky řízení toku energie, zajišťující vysokou úroveň účinnosti a plynulosti .

Celkový výkon 109 HP / 80 kW umožňuje vozidlu zrychlit na 100 km / h za 9,4 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 175 km / h. Výsledkem je uvolněná a pohodlná cesta městskými oblastmi i při rychlé jízdě po dálnici. Palivově efektivní hybridní systém má emise CO2 102 g / km (WLTP) a spotřebu paliva 4,5 l / 100 km (WLTP) ve standardním modelu a emise CO2 110 g / km (WLTP) a spotřebu paliva 4, 8 l / 100 km (WLTP) pro verzi Crosstar.

Aby byl zajištěn dobrý zážitek z jízdy a výjimečná účinnost, pokročilý hybridní systém e: HEV plynule vybírá jeden ze tří dostupných režimů jízdy:

 • Elektrický režim (EV Drive): Lithium-iontová baterie napájí přímo motor elektrického pohonu
 • V hybridním režimu (Hybrid Drive) vyrábí benzínový motor energii, která jde do generátoru, kde je přeměněna na elektřinu, poté převedena na elektrický motor.
 • Režim spalovacího motoru – blokovací spojkový mechanismus vytváří přímé spojení mezi benzínovým motorem a hnanými koly a hnací moment je nasměrován z motoru přímo na kola.

Ve většině případů se při jízdě ve městě vozidlo automaticky přepíná mezi hybridním a elektrickým (EV) pohonem, což zajišťuje maximální účinnost. Při rychlé jízdě po dálnici se používá režim spalovacího motoru, který může být podporován přídavným špičkovým výkonem elektromotoru, k dispozici na vyžádání při rychlé akceleraci.

Při jízdě v hybridním režimu lze přebytečný výkon benzínového motoru použít k dobití baterie, ke které dochází prostřednictvím druhého elektrického motoru, který působí jako generátor. Elektrický režim se aktivuje také, když se vozidlo zpomalí, a generuje energii prostřednictvím regenerativního brzdění k dobití trakční baterie.

Přepínání mezi třemi jízdními režimy je pro cestující nepostřehnutelné. Jazzoví inženýři věnovali hodně úsilí minimalizaci zpoždění při změně jízdních režimů. Vysokorychlostní elektrické motory byly vyvinuty společností Honda, aby byly co nejlehčí, kompaktní, efektivní a výkonné. Elektrický hnací motor dosahuje rychlosti otáčení až 13 300 ot / min při maximální rychlosti vozidla 175 km / h. Maximální točivý moment je k dispozici od 0 na stupnici otáček, což umožňuje dosažení vysokého zrychlení při nízkých rychlostech vozidla.

Místo konvenční převodovky je jazz poháněn nově vyvinutou elektronicky řízenou převodovkou (e-CVT) s pevným poměrem, který přímo spojuje pohyblivé části. Výsledkem je tichý, plynulý přenos točivého momentu s lineárně vyvinutou akcelerací ve všech režimech jízdy.

V hybridním režimu pohonu poskytuje nový software řídicí jednotky převodovky e-CVT vysoký točivý moment dodávaný přímo z elektromotoru, zatímco motor s vnitřním spalováním poskytuje pocit lineárního zvýšení rychlosti v době zrychlení, podobný pocitům, které máme s vícestupňový přenos. Pokud je vyžadován větší výkon, může nový řídicí software trvale odpovídat ideálním otáčkám motoru. To ovlivňuje vztah mezi rychlostí vozidla a otáčkami motoru a zvukem při akceleraci, kterou cítí řidič a cestující, a lineárně se mění. Je to optimalizovaný a viditelnější točivý moment přenášený tímto způsobem, který je klíčovým prvkem potěšení z jízdy v jazzu.

Systém vyvinutý společností Honda pro jazz je sofistikovanější, ale také menší než planetové převodovky e-CVT, které se obvykle nacházejí u hybridních vozidel jiných značek. Nový přenos e-CVT vytvořený s cílem zmenšení rozměrů a důmyslné integrace součástí je příkladem efektivního rozvržení, viditelného také v dalších prvcích jazzového modelu.

Jazz je první model evropské nabídky značky Honda, který byl označen novým znakem „e: HEV“. Toto označení se objeví také na dalších vozidlech Honda poháněných hybridem.

Nová definice kompaktního vozidla: Prvky jemného moderního designu představené do nadčasových tvarů jazzu

 • Jazz představuje stylistickou filozofii „Yoo no bi“
 • Vývoj jazzovy nadčasové siluety s hladkými liniemi a obrysy
 • A-sloupky užší o polovinu zlepšují viditelnost

Inženýři společnosti Honda, kteří vytvářeli nejnovější generaci jazzu, udělali odvážný krok a rozhodli se model navrhnout od nuly. Vyvinuli novou atraktivní nabídku v kompaktním segmentu: zcela nové městské auto, které kombinuje výjimečnou ekonomiku s mimořádnou každodenní funkčností, která vyhovuje potřebám moderních zákazníků.

Jemný, moderní styl přinesl Jazzovým nadčasovým tvarům jednoduchost. Hladké obrysy, harmonizující s krátkou kapotou, dlouhou střechou a stylem kabiny známým z předchozích generací, vytvářejí rozeznatelnou siluetu z jednoho kusu. Výsledkem bylo, že vozidlo získalo obnovený, emotivní vzhled a úroveň pohodlí a funkčnosti neslýchanou ve svém segmentu, který byl Jazz vždy známý.

Honda, která dělá stylistickou revoluci svého městského kompaktu, se zaměřila na novou filozofii designu, definovanou v japonském konceptu „Yoo no bi“. Znamená to krásu každodenních předmětů, které vyžadují čas na zdokonalení, což z nich učiní ještě krásnější a ergonomičtější, aby mohly lépe sloužit konkrétním účelům.

„Pracovali jsme tam na autě jako na předmětu, který bude moci obohatit každodenní život budoucích uživatelů,“ vysvětluje Takeki Tanaka, vedoucí projektu.

Hladké linie těla a elegantní přední strana vytvářejí rafinované vizuální vyvážení s různými povrchy pokovování, včetně sloupků C a kombinace zadních kombinovaných světel, které jsou těžké vidět na ostrých liniích.

Nalezení správných proporcí bylo pro designéry klíčem k dosažení stylistické harmonie, a to jak v kabině, tak ve tvaru těla. Prvním stylistickým prvkem oblouku, probíhajícím od kapoty dozadu, rozšířenými blatníky, jsou extrémně úzké sloupky A.

Tloušťka sloupku A byla snížena o více než polovinu z 116 mm na pouhých 55 mm a strukturální pevnost je zajištěna sloupkem za ním. Díky tomuto řešení a skrytým stěračům čelního skla mají řidič i spolujezdec široký výhled. Úzké sloupky A a elegantní vnější zrcátka také snižují hlučnost a odpor vzduchu a zlepšují aerodynamický výkon.

Celková výška byla oproti předchůdci snížena o 10 mm, což v kombinaci s linií zadních výklopných dveří poskytuje kompaktnější a vyváženější tělo.

Nové pokročilé strukturální technologie, včetně použití nejnovějších polovodičů, které významně snížily velikost jednotky řízení výkonu (PCU), byly pro místnost pod kapotou nového hybridního pohonného systému se dvěma elektromotory rozhodující, při zachování tradičních dynamická silueta jazzu. Hybridní pohonná jednotka mírně změnila rozměry nového modelu Jazz, který je jen o 16 mm delší než předchozí benzinový model, zatímco jeho šířka se nezměnila.

Baek Jongkuk, designér nového Jazzu, vysvětluje: „Chtěl jsem vytvořit auto, které by bylo pro majitele„ milým společníkem “, a přitom zlepšovat jeho funkčnost. Udělal jsem to omezením zbytečných prvků a zjednodušením vnějších linek, což dovolil mi navrhnout auto s přátelským, svěže vypadajícím, pohodlným a praktickým interiérem. “

Elegantní stylistické úpravy, včetně sofistikovaného spoileru zadní střechy a prvotřídního designu světlometů, doplňují dynamické tělo jazzu a pomáhají udržovat optickou rovnováhu.

Jazz Crosstar

Pro zvýšení atraktivity modelu byla navržena přísnější varianta Jazz Crosstar typu SUV zaměřená na lidi s aktivním životním stylem. Optického zvětšení modelu bylo dosaženo díky odvážnému designu mřížky chladiče, poutavému černému lemování kolem podběhů kol a stylových prahů a střešních lišt. Stříbrně černá slitinová kola, charakteristická pro Crosstar, zvyšují dojem stability a zlepšují celkový silný vizuální efekt. Verze Crosstar, pro jasnější odlišnost od standardního jazzu, je k dispozici také s jedinečným lakem Surf Blue a případně také s kontrastní střechou v Crystal Black.

Chytrá řešení prostoru a nejvyšší komfort v segmentu

 • Díky důmyslné organizaci prostoru získali cestující další prostor pro sebe a svá zavazadla
 • 304 litrů zavazadlového prostoru se zvyšuje na 1 205 litrů se sklopenými sedadly
 • Cestující na zadních sedadlech mají bezkonkurenční pohodlí a prostor
 • Vylepšený systém Magic Seats zvyšuje funkčnost zavazadlového prostoru

Jak vytvořit pohodlný, přátelský interiér

Filozofie „Yoo no bi“ také ovlivnila design čistého minimalistického interiéru, kde cestující ocení praktické vlastnosti použitých materiálů a funkčnost uspořádané, ergonomické kabiny. Funkčnost je také vylepšena odolnými materiály používanými v interiéru a moderním krytem přístrojové desky jemným na dotek.

Řádný, uživatelsky orientovaný kokpit se skládá z úzké přístrojové desky, která se rozprostírá vodorovně přes kabinu, bez krytu omezujícího zorné pole, což dále zvyšuje pocit extra prostornosti. Pro Honda byla podstatou designu vždy vysoká funkčnost, a proto je 9palcová centrální dotyková obrazovka – standardní verze Elegance, Executive a Crosstar a 7palcová sada indikátorů TFT snadno použitelná a čitelná. Všechny funkce a ovládací prvky jsou snadno přístupné a přátelské, což šetří řidiči během jízdy stres.

Úroveň ploché, široké loketní opěrky, která je prodloužením středové konzoly, je navržena ve výšce opěrek dveří, čímž poskytuje pohodlí známé z interiérů automobilů vyšší třídy.

Moderní interiér jazzu nabízí bezprecedentní prostornost v tomto segmentu automobilů, přičemž si zachovává důležitou výhodu předchozích generací.

Ultratenké sloupy A, které běží hladce z kapoty, zlepšují viditelnost až o 90 stupňů, což je v segmentu vedoucím výsledkem (69 stupňů v předchozím modelu). Díky tomuto řešení, skrytým stěračům čelního skla a plochému přístrojovému panelu mají cestující neblokované široké zorné pole a přirozenější světlo se dostává dovnitř skrz panoramatické čelní sklo a přední boční okna. Takové osvětlení dává cestujícím dojem světlosti a otevřeného interiéru.

Kapacita zavazadel je 304 litrů se zvednutými opěradly zadních sedadel a zvyšuje se na působivých 1205 litrů, když jsou opěradla sklopena dolů (nakládání do linie střechy). Toho bylo dosaženo díky důmyslnému rozmístění hybridních součástí pohonu v podvozku a v motorovém prostoru.

Mezi hlavní změny patří umístění sacího potrubí a součástí na motor. Tímto způsobem byl získán prostor jak pro elektromotory (hnací motor a generátor) integrované v motorovém prostoru, tak pro řídicí jednotku toku energie (PCU), která je o 20% menší, než se dříve používalo. Díky tomu se do prostoru motoru vejde i nízkonapěťová (12V) baterie, čímž se uvolní zadní prostor. Takové efektivní umístění součástí bylo také možné díky použití nejnovějších vysoce výkonných polovodičů v jednotce PCU.

Klíčem k získání obrovského prostoru pro cestující bylo také neobvyklé v této třídě automobilů umístění palivové nádrže ve střední části podlahy, pod přední sedadla. Díky tomu má Jazz stále mimořádně funkční systém sklopení zadních sedadel, Magic Seats, který umožňuje skládání zád, zvedání a spouštění sedadel a flexibilní tvarování prostoru, což umožňuje přepravu nákladu různých tvarů a velikostí. Účelem zlepšení struktury zavazadlového prostoru je, mimo jiné, širší rozsah otevírání klapek a rovná podlaha bez prahu nakládky, což usnadňuje balení a vykládání zavazadel než dříve.

Cestující v první řadě si budou moci užít nově vyvinutý rám sedadla, který poskytuje lepší opěradlo a 30 mm tlustší sedáky. Tyto změny zvyšují pohodlí, zejména u bederní páteře, která snižuje únavu během cestování. Pro lepší jízdní komfort byl upraven brzdový pedál, který změnou úhlu umožňuje přirozenější polohování nohou. Starší řidiči potěší, že rozsah nastavení volantu na vertikální ose byl zvýšen o 2 stupně směrem nahoru a ráfek volantu byl povolen blíže k řidiči.

Dospělí cestující druhého řádu budou pohodlněji cestovat úpravou designu Magic Seat, což umožní, aby se závěsy pohybovaly směrem ven od sedadel v bok. Prostor pro nohy vedoucí do segmentu (986 mm), který byl díky torznímu paprsku zadního zavěšení vytvořen pro cestující na zadním sedadle a na polštářích zadních sedadel o tloušťce 24 mm, vytváří pohodlné podmínky pro cestování vzadu. Designéři také přidali cestující ve druhé řadě s pohodlnými kapsami pro chytré telefony na zádech předních sedadel.

Vysoká dynamika, která poskytuje jedinečný zážitek z jízdy

 • Zvýšená tuhost těla měla pozitivní účinek na odpružení, manévrovatelnost a snadnou manipulaci
 • Odpružení s nízkým třením a nový tlumicí systém zlepšují kvalitu jízdy
 • Atmosféra kabiny byla zlepšena snížením hluku ze silnic ve třech frekvenčních rozsazích
 • Brzdový systém s kotouči na všech kolech zajišťuje efektivní a bezpečné brzdění

Úkolem inženýrů společnosti Honda bylo dosáhnout vynikající dynamiky a reaktivity při řízení modelu Jazz. Zaměřili se na vylepšení podvozku a odpružení a zvýšení tuhosti karoserie, což modelu poskytlo výjimečnou manévrovatelnost a nejlepší jízdní komfort ve své třídě.

Míra využití ultra silné oceli se zvýšila o 80%, což významně snížilo hmotnost a zlepšilo bezpečnost při nárazu. Torzní tuhost byla zlepšena o 6% a statická torzní odolnost o 13%.

Použití nového úchytu tlumiče nárazu vyrobeného vysokotlakou technologií tlakového lití také zlepšilo zážitek z jízdy. Vyšší pohodlí při cestování bylo zajištěno i dalšími vylepšeními odpružení – nový materiál, ze kterého byly vyrobeny pružiny a rukávy se sníženým třením, jakož i nastavení odpružení torzního paprsku vzadu.

Geometrie předního zavěšení s nízkým středem otáčení vpředu, které zvyšuje stabilitu, pomáhá jazzu udržovat přesnost, přirozenost a lehkost při zatáčení. Jeho obratnost je dále posílena elektricky ovládaným systémem řízení, který řidiči poskytuje přesnou zpětnou vazbu a přirozenější pocit při změně směru jízdy.

Komponenty odpružení s nízkým třením – v kombinaci s dlouhým rozvorem kol – poskytují působivou úroveň stability a zároveň snižují podélný svitek. Sofistikovaný tlumicí systém je zodpovědný za pohodlnou jízdu na všech sedadlech a minimalizuje přenos vibrací ze silnice na kabinu, což dodává pocit příjemného klidu.

Dojem hladké ovladatelnosti v kombinaci s jistotou za jízdy je dále umocněn systémem Honda Agile Handling Assist (AHA). AHA je další pokročilé řešení, které zlepšuje dynamickou stabilitu vozu, zejména při reakci na rychlé pohyby řízení nebo na velká zatížení v rozích. AHA pracuje prostřednictvím systému kontroly stability (VSA) a lehce brzdí vnitřní kola v rohu, když se volant otáčí, neviditelně pro řidiče. Výsledkem je zlepšení stability a odezvy vozidla, což zvyšuje pocit sebedůvěry při řízení.

Brzdový systém zajišťuje vysokou brzdnou sílu díky kotoučovým brzdám působícím na všechna kola, s ventilovanými kotouči 262 mm vpředu a disky 239 mm vzadu. Elektronické brzdové systémy zahrnují: systém řízení stability (VSA), systém asistenta brzdění (BAS), systém asistenta rozjezdu do kopce (HSA) a automatický blokování brzd.

Komplexní přístup společnosti Honda k problému hluku, vibrací a nerovností na silnici způsobil, že slyšitelnost hluku motoru, povrchu vozovky a hluku větru v kabině je minimální. Pro snížení hluku z povrchu byla zvýšena izolace, díky čemuž se atmosféra v kabině zlepšila ve třech rozsazích akustické frekvence. Kabina byla oddělena od podlahového panelu, aby se snížil přenos vibrací strukturou těla, a kolem palubní desky byla přidána zvuková izolace. Inženýři také snížili hluk generovaný vibracemi motoru tím, že použili polymerní komponenty k izolaci svých připevňovacích bodů v komoře. Materiály pohlcující zvuk a silnější sklo přispívají k 10% snížení hluku v kabině ve srovnání s předchozí generací jazzu.

Kromě toho zvýšená tuhost karoserie a použití ultra silné oceli umožnily zavedení nových konstrukčních řešení, jako jsou tenké sloupky A, doplněné aerodynamickým designem bočních zrcátek, zadním spoilerem a novým designem ráfku. . Tyto prvky snižují hluk proudění vzduchu a zároveň snižují aerodynamický odpor a zlepšují celkovou estetiku.

Pokročilé systémy umožňují majitelům, aby neztratili kontakt s jejich každodenními záležitostmi

 • Bezproblémové a intuitivní připojení na palubě neslýchané v tomto segmentu
 • Možnost použití hotspotu Wi-Fi a vzdálených služeb umožňuje síťovou komunikaci během cestování
 • Osobní asistent Honda používá řešení umělé inteligence k zajištění hlasového ovládání funkcí
 • Aplikace My Honda + umožňuje majitelům připojení k autu na dálku

Nová generace jazzu nabízí nejatraktivnější infotainmentový balíček ve svém segmentu, který kombinuje intuitivní ovládání systému s bezproblémovou komunikací se světem. Pokročilé systémy, které se poprvé objevily v modelu Honda e, jsou nyní k dispozici v novém jazzu a budou představeny v budoucích modelech.

Majitelé budou mít přístup k mnoha snadno použitelným síťovým funkcím, které stanoví nový technický standard v segmentu kompaktních vozidel. Externí informační a zábavní služby a aplikace, včetně předpovědí počasí, parkovacích míst, hudby, navigace, vyhledávání polohy a telefonních služeb, jsou také dostupné prostřednictvím dotykové obrazovky nebo jsou aktivovány hlasem.

Snadno použitelné rozhraní LCD s dotykovou obrazovkou bylo navrženo tak, aby minimalizovalo rozptylování řidiče. Provozní doba nejpoužívanějších ovládacích prvků byla oproti předchozímu modelu snížena o 58%, což zajišťuje bezpečnější a ergonomičtější provoz. Rozhraní používá grafický styl známý z chytrých telefonů, s rolovacími a rolovacími funkcemi pro procházení stránek a seznamů. Displej lze nakonfigurovat tak, aby splňoval všechny požadavky na použití, včetně konfigurovatelných zkratek pro často používané funkce a zdroje zvuku.

Komplexní sadu palubních aplikací lze doplnit získáním zrcadla smartphonu prostřednictvím dostupného systému Android Auto nebo Apple CarPlay, přičemž tento druhý systém je poprvé k dispozici v Jazzu v bezdrátovém připojení. Dokonce i uživatelskou příručku si můžete prohlédnout pomocí informačního systému s dotykovou obrazovkou nebo – pokud máme předplatné Honda Personal Assistant – pomocí hlasových příkazů. Každý z cestujících může zůstat na internetu při cestování a připojovat zařízení k Wi-Fi hotspotu automobilu.

Nový Jazz Crosstar se může pochlubit jedinečným zvukovým systémem s osmi reproduktory, včetně hliníkového výškového reproduktoru, jedinečných reproduktorů s kevlarovým kuželem a subwooferu v zadní části zavazadlového prostoru – tato sada zaručuje nejlepší akustický výkon v tomto segmentu automobilu. Aby nedocházelo k odvádění pozornosti, byly výškové reproduktory umístěny do výklenků kliky dveří a skříň subwooferu byla plánována na místě, které neomezovalo zavazadlový prostor.

Návrháři interiérů věnovali zvláštní pozornost detailům při vytváření objednaného řídicího panelu a rozhraní. V reakci na zpětnou vazbu zákazníků společnost Honda obnovila mechanické ovládání klíčových funkcí pomocí hmatových a přesných knoflíků pro regulaci vytápění a větrání.

Moje Honda +

Honda představila aplikaci pro chytré telefony My Honda +, díky které majitelé získali vzdálený přístup k autům. Tato služba je navržena pro jednoduchou a intuitivní aplikaci smartphonu, která zaručuje bezpečný přístup k mnoha systémům v autě, včetně bezpečnostních a komfortních funkcí. Například informace o budoucí cestovní trase lze nakonfigurovat a odeslat z aplikace do auta, jakož i dálkově zamknout a odemknout přístup do jejího interiéru.

Pro zvýšení ochrany umožňuje aplikace také sledování polohy a GPS sledování polohy automobilu. Inteligentní sledování polohy lze aktivovat tak, aby upozornilo majitele vozidla na narušení přednastavené zóny, stejně jako v případě autoalarmu. To se provádí prostřednictvím oznámení zaslaného do smartphonu.

Osobní asistent Honda

Informační a komunikační funkce podporované dotykovou obrazovkou lze také aktivovat pomocí hlasových příkazů (funkce zatím není k dispozici v polštině) prostřednictvím systému Honda Personal Assistant. Intuitivní osobní asistent Honda známý od společnosti Honda, který využívá řešení umělé inteligence (AI), je schopen přirozeně porozumět příkazům předávaným ve formě jednoduchých rozhovorů a rozpoznávání řeči v kontextu, díky čemuž může usnadnit přístup k mnoha online službám.

Honda Personal Assistant správně reaguje na příkazy s takovou složitostí, která přesahuje možnosti jiných hlasově aktivovaných virtuálních asistentů. Rozumí mnoha úrovním interakce, což vám umožní získat přesnější odpovědi na konkrétní dotazy. Majitel se může zeptat například: „OK Honda, najdi mi italskou restauraci s bezplatným parkováním a WiFi.“ Honda Personal Assistant vyhledá vhodné možnosti a zobrazí je na dotykové obrazovce, poté nastaví optimální trasu k vybranému umístění a zobrazí ji na navigační obrazovce.

Aby si majitel mohl užít potěšení z vlastnictví automobilu bez zbytečného stresu, bude společnost Honda průběžně aktualizovat a bezdrátově poskytovat aktualizace, čímž zajistí, aby funkce a aplikace používané v automobilu měly prospěch z nejnovějších vylepšení a dostupných funkcí.

Pro zvýšení bezpečnosti jsou všechna vozidla standardně vybavena systémem E-Call pro zavolání silniční asistence. V případě nouze, jako je aktivace systému airbag, je poloha vozidla automaticky zpřístupněna příslušným záchranným službám.

Bohatá sada moderních technických řešení Honda

 • Nový jazz jako standard dostává komplexní balíček aktivní a pasivní bezpečnosti
 • Univerzální balíček Honda SENSING využívá novou širokoúhlou kameru s vysokým rozlišením
 • Cestující v Jazze jsou chráněni 10 airbagy, včetně prvního v segmentu, předního centrálního airbagu

Jazz nejnovější generace je vybaven špičkovými aktivními a pasivními bezpečnostními technologiemi navrženými tak, aby usnadňovaly a bezpečněji řídily auto.

Komplexní balíček aktivního bezpečnostního systému Honda SENSING – standardně – nyní nabízí celou řadu řešení podpory řidiče, která zaručují bezpečnost v mnoha dalších scénářích vozovky, díky nové širokoúhlé kameře se zlepšenou noční účinností.

Komplexní balíček aktivního bezpečnostního systému Honda SENSING zahrnuje:

 • Kolizní brzdový systém se zlepšenou detekcí chodců v noci, když není pouliční osvětlení. Systém také upozorní řidiče, když zjistí, že se cyklista přibližuje ke kolizní dráze. Kromě toho systém aktivuje brzdění, když Jazz přejíždí nebo se valí na kolizní dráhu jiného vozidla. To bylo umožněno použitím nově vyvinuté širokoúhlé přední kamery.
 • Adaptivní tempomat (ACC) automaticky umožňuje automobilu sledovat jiné vozidlo a řídit vzdálenost v provozu při nízkých rychlostech, např. v dopravních zácpách (Low Speed ​​Follow).
 • Systém údržby jízdních pruhů (LKAS) pracuje od rychlosti 72 km / h na městských silnicích i mimo město a na víceproudých silnicích, což zaručuje bezpečnost v mnohem větším počtu scénářů silnic.
 • Systém varování před vybočením z jízdního pruhu (RDMS) pomáhá řidičům zůstat na trati. Varuje řidiče, když zjistí, že vozidlo může překročit hranice linie jízdního pruhu nebo se přiblížit k vnějšímu okraji vozovky (hranice trávy nebo štěrku), nebo k vozidlům přibližujícím se z opačné strany, a pokud opustíme jízdní pruh bez signalizace.
 • Monitorovací systém pro slepá místa v zrcadlech, doplněný systémem pro sledování příčného pohybu, je standardně k dispozici ve verzi Executive.
 • Systém rozpoznávání dopravních značek používá širokoúhlou kameru k detekci značek, když se auto pohybuje vpřed. Po absolvování značky systém automaticky rozpozná a zobrazí svůj grafický protějšek na obrazovce o úhlopříčce 7 palců. Systém je navržen tak, aby rozpoznával kulaté značky ukazující omezení rychlosti a zákazy vstupu. Současně lze zobrazit dvě značky – na pravé straně displeje se zobrazuje pouze značka omezení rychlosti, zatímco na levé straně nejsou žádné značky vstupu a omezení rychlosti, doplněné o další informace, např. povětrnostní podmínky.
 • Inteligentní omezovač rychlosti rozpoznává značky omezení rychlosti a přizpůsobuje jim rychlost vozidla. Pokud dopravní značka ukazuje mezní hodnotu nižší, než je aktuální rychlost vozidla, bliká na displeji indikátor, doprovázený zvukovým signálem a systém postupně snižuje rychlost vozidla.
 • Systém automatického řízení dálkových světel pracuje při rychlostech vyšších než 40 km / h, automaticky zapíná a vypíná dálkové světlo v závislosti na jasu okolí a přítomnosti projíždějících nebo předcházejících vozidel (osobní automobily, nákladní auta, motocykly, jízdní kola).

Nová širokoúhlá kamera s vyšším rozlišením nahradila předchozí jazzový model multifunkční kamery a senzoru City-Brake Active System (CTBA). Kamera rozpoznává širší škálu typů vozovek a dopravních scénářů. Patří sem sledování toho, zda se vozidlo blíží k vnějšímu okraji vozovky (k hranici trávy nebo štěrku), k protijedoucímu vozidlu nebo odbočuje do jiného pruhu bez dopravních značek nebo značek. Kamera může eliminovat problém zamlžování a poskytuje tak jasné zorné pole non-stop.

Operátor může přizpůsobit množství informací o pokročilých asistenčních systémech řidiče zobrazených na sedmipalcové dotykové obrazovce z tekutých krystalů (LCD).

Pasivní bezpečnost zabudovaná do struktury jazzu

Nový jazz má strukturu vyvinutou podle technologického konceptu Honda Advanced Compatibility Engineering ™ (ACE ™), který rozšiřuje ochranu cestujících v případě kolize a je základem pro vynikající vlastnosti pasivní bezpečnosti.

Kostra vzájemně propojených konstrukčních prvků distribuuje kolizní energii v přední části vozidla rovnoměrněji a snižuje tak síly přenášené do prostoru pro cestující. Struktura ACE ™ chrání nejen auto a cestující rozptylem kolizní energie v celé struktuře karoserie, ale také snižuje kinetickou energii přenášenou na jiná vozidla zapojená do kolize. Řada ochrany cestujících ACE ™ pokrývá srážky s velkými i malými vozidly

Pasivní bezpečnost, která spočívá v ochraně cestujících v případě nehody, je pro Honda stejně důležitá jako aktivní bezpečnost. Majitelé a cestující Jazzy jsou nyní chráněni deseti airbagy, včetně dvou nových zadních bočních airbagů nainstalovaných v sedadlech a nového předního středního airbagu umístěného na předním sedadle. Nový centrální přední airbag je prvním na trhu v tomto segmentu a chrání před zraněním způsobeným kolizí těl cestujících při srážce. Jazz byl také vybaven předními opěrkami hlavy, které omezují riziko zranění zad.

Zdroj: HONDA