VIN je 17místný jedinečný kód pro každý vůz. Ne každý ví, že dekódování čísla podvozku vám umožňuje zkontrolovat, zda auto, které plánujete koupit, stojí za váš zájem. Tomuto účelu slouží Peugeot vindecoder, pomocí kterého můžeme zjistit, zda je auto bez nehod a jaké má kilometry. K tomu samozřejmě potřebujeme znát VIN. Kde tedy najít číslo VIN v Peugeotu a jak ho dekódovat. Tento článek zodpoví tyto otázky.

Peugeot – dekódování VIN

Dekódování čísel podvozku v Peugeotu vám umožní ověřit, zda je aktuální výbava vozu původní, včetně čalounění, barvy laku nebo počtu airbagů. Důležité je, že díky dekódování VIN obdržíte ověření správnosti kontrolní číslice v čísle VIN, na základě této znalosti bude možné ověřit správnost čísla podvozku vyraženého v kontrolovaném vozidle Peugeot. Co by však pro kupující značky Peugeot mělo být nejzajímavější, je, zda vůz není uveden v databázích odcizených vozidel a zda je bez nehod. Zvláště pokud bylo auto dovezeno ze zahraničí. Dekódováním VIN pomocí níže uvedeného formuláře se dozvíte mnoho důležitých informací o vozidle, které vás zajímá

Peugeot – kde najít číslo VIN?

Najít čísla podvozků Peugeot může být docela výzva. Čím více lze VIN otisknout na různé části vozidla. Pokud vás zajímá, kde je VIN na Peugeotu 206, umístil výrobce u modelů vyráběných v letech 2003-2007 číslo VIN na permanentní prvek na pravé přední přepážce a desky VIN na přední výztuhu na na pravé straně a na krytu palubní desky na levé straně. Populární Peugeot 207 z let 2006–2010 má číslo VIN na pravé straně přepážky, desky VIN ve středu krytu přístrojové desky a na levém středovém sloupku. U modelu 208 vyrobeného v letech 2012–2014 je VIN umístěn na typových štítcích umístěných na pravém středním sloupku a na levé straně krytu přístrojové desky. Číslo VIN, které se na našich silnicích často nachází, má na permanentním prvku VIN na pravé straně výztuže, poblíž pravého sedadla tlumiče, a VIN štítek na levé straně krytu přístrojové desky. Na druhé straně je u modelu Peugeot 307 číslo VIN na permanentním prvku umístěno na přepážce. Stejný model 2003-2004 má naproti tomu na levé straně krytu přístrojové desky štítek VIN. 308 VIN je naproti tomu na dvou místech. Jak vidíte, čísla VIN jsou umístěna na velmi odlišných místech. Proto bez ohledu na to, zda hledáte VIN v modelu Peugeot 407, 5008, 508, Boxer nebo Partner, stojí za to použít osvědčené nástroje.

Sprawdzenie VIN w samochodzie marki Peugeot

Sprawdzenie VIN w Peugeocie daje gwarancję i pewność, że auto ma fabryczne wyposażenie, nie brało udziału w wypadku oraz nie jest kradzione. Co jednak najważniejsze w przypadku aut sprowadzanych z zagranicy dzięki weryfikacji VIN poznamy całą historię własności, serwisowania czy uszkodzeń oraz upewnimy się czy przebieg auta nie był zmieniony przed sprzedażą. Sprawdzenia i weryfikacji numerów nadwozia dokonasz online, bez względu na porę oraz dzień. Wystarczy wypełnić poniższy formularz i skorzystać z darmowej lub płatnej wersji raportu o konkretnym pojeździe marki Peugeot. Pamiętajmy, że koszt takiego raportu jest niewielki a może pomóc w uniknięciu wielu nieprzyjemności związanych z zakupem samochodu z ukrytymi problemami.