Kupujete vozidlo? Nezapomeňte v prvním kroku zkontrolovat číslo VIN. Dekódování čísla podvozku vám umožní získat údaje o technických parametrech vozidla a také vám umožní zobrazit jeho historii. Díky tomu minimalizujete riziko spojené s nákupem automobilu ze sekundárního trhu. Jak tedy zkontrolovat VIN zdarma? Čtěte níže. Kde se nachází VIN?

Identifikační číslo vozidla najdete v dokladech týkajících se automobilu, osvědčení o registraci nebo například v pojistné smlouvě. Vždy před zakoupením ojetého vozu však stojí za to najít číslo VIN na trvalém prvku ve vozidle. Díky tomu budeme moci ověřit jeho správnost. Nalezení VIN v autě může být bohužel časově náročné, protože výrobci ne vždy umisťují tento kód na viditelná místa. Kde je tedy VIN na autě dané značky? Ze zkušenosti víme, že ji lze najít na několika typických místech:

 

 • Pod kapotou (blok motoru),
 • Na palubní desce (poblíž čelního skla),
 • Na rámu dveří (vlevo uvnitř podběhu kola),
 • Na dveřích na straně řidiče (poblíž zárubní),
 • Některá auta to mohou mít na hrázi nebo konzole chladiče.

Číslo podvozku však není vždy vyraženo na snadno přístupných místech, proto stojí za to použít osvědčené nástroje k přesnému určení, kde se VIN ve vozidle nachází. A pamatujte, že to je kód trvale vyražený na pevném prvku, a ne ten, který je nejspolehlivější.

VIN kontrola zdarma

Kdo z nás nemá rád věci zdarma? Pokud je však zaškrtnuto VIN, může to skončit skokem ze stránky na stránku bez získání informací, které o automobilu hledáme. Co tedy zvolit? Šek VIN zdarma nebo zaplaceno? Bezplatný dekodér VIN obsahuje pouze parametry vozidla, jako je model, verze vybavení, specifikace výrobce nebo tržní hodnota. A v některých případech se tyto informace mohou ukázat jako dostatečné. Placená zpráva o celé historii vozidla však umožňuje přístup k podrobnějším údajům o automobilu, jako jsou: servisní opravy, poruchy, historie vlastnictví nebo nehody, a co je nejdůležitější, umožňuje prohledávat databázi odcizených vozidel.

Pokud vám bezplatné ověření VIN poskytne potřebné informace, použijte níže uvedený formulář.

Nezapomeňte však, že přehled historie vozidel zdarma vám poskytne pouze údaje o:

 • producent,
 • Modelka,
 • typ karoserie,
 • objem motoru [cm3],
 • země výrobce,
 • typ převodovky.

A pokud potřebujete komplexní informace o konkrétním automobilu nebo motocyklu, měli byste použít úplnou, placenou verzi zprávy. Čím více jsou náklady na službu malé ve srovnání s cenou, kterou můžeme zaplatit za vozidlo, které bylo účastníkem nehody nebo přišlo do země v důsledku krádeže. Dekodér VIN je nástroj, který vám poskytne komplexní zprávu o historii vozidla, které vás zajímá, na základě spolehlivých zdrojů, takže se na něj můžete bez obav spolehnout při nákupu automobilu.