Číslo podvozku je individuální 17místný kód, který mimo jiné identifikuje vozidlo. Číslo VIN obsahuje také důležitá data týkající se výrobce, modelového roku a původního vybavení. Kontrola VIN ve vozidle Honda vám umožní najít podrobné informace o všech důležitých událostech souvisejících s automobilem, jako je počet majitelů, počet najetých kilometrů nebo účast na nehodách. Abychom však mohli dekódovat VIN na Hondě, musíme jej nejprve vyhledat. Kde tedy najít VIN v Hondě a jak jej dekódovat? Navrhujeme v článku.

Dekódování Honda VIN

Dekódování čísla podvozku v Hondě umožňuje mimo jiné ověřit, zda je aktuální výbava vozu původní. Můžeme zkontrolovat parametry Hondy, jako je barva laku, čalounění a počet airbagů. Důležité je, že dekódování VIN také umožňuje ověřit správnost kontrolní číslice v čísle podvozku. Na základě těchto znalostí bude možné zkontrolovat VIN na Hondě, která je vyražena na pevném prvku. Co by však mělo nejvíce zajímat ty, kteří chtějí koupit trh s autopříslušenstvím Honda, je to, zda je auto odcizeno a bylo v minulosti účastníkem nehod. Dekódováním VIN pomocí níže uvedeného formuláře zjistíte, zda vozidlo, které chcete koupit, není uvedeno v tuctu nebo tak dostupných databázích odcizených vozidel.

Honda – kde najít číslo VIN?

Nalezení čísel podvozků Honda může být obtížné. Čím více, že v závislosti na modelu a roce vozidla lze čísla opatřit razítkem na velmi odlišných místech. Pokud vás zajímá, kde je VIN na modelu Honda Accord, umístil výrobce u modelů vyrobených v letech 2011–2015 číslo VIN na trvalý prvek na přepážce a deska VIN je na levé straně krytu přístrojové desky. Populární Honda Civic 2006-2008 má číslo VIN na permanentním prvku na přepážce pod plastovým krytem a deska VIN je na levé straně krytu přístrojové desky. Na druhé straně, u SUV Honda CR-V vyrobeného v letech 1999-2005 je číslo VIN na permanentním prvku umístěno na palubní desce, zatímco roky 2005-2007 kromě VIN na palubní desce mají desku s číslem VIN na krytu palubní desky na levé straně. Verze CR-V z let 2012–2018 má číslo VIN umístěné na podlaze před sedadlem spolujezdce nebo vedle sedadla, na krytu palubní desky na levé straně a na levém středním sloupku. Městské auto Honda Jazz má číslo VIN na pevném prvku na podlaze před sedadlem spolujezdce nebo vedle sedadla a desky VIN jsou umístěny na dvou místech na levém středním sloupku a na levé straně palubní desky bydlení.

Za zmínku také stojí, že nejdůležitějším a nejzávaznějším číslem podvozku je razítko, nikoli lepidlo. Pokud již máme číslo podvozku umístěné, můžeme dekódovat VIN na Hondě.

 

Kontrola VIN na autě Honda

Kontrola VIN na vozidle Honda, bez ohledu na to, zda se jedná o Accord, Civic nebo CR-V, vám umožní ověřit tovární vybavení, účast automobilu na nehodách a počet předchozích majitelů. V případě automobilů dovážených ze zahraničí se díky vindecoderu můžete dozvědět celou historii servisu, poškození a ověřit počet najetých kilometrů, které, jak ukazují zkušenosti, se často mění. Kontrola vozu pomocí VIN také umožňuje prohledávat databáze odcizených vozidel. Číslo podvozku lze zkontrolovat online bez ohledu na denní dobu. Vyplňte níže uvedený formulář a použijte bezplatnou nebo placenou verzi zprávy o daném vozidle Honda. Cena zprávy o celé historii vozidla je ve srovnání s cenou, kterou platíme za auto, které mohlo do země vstoupit nelegálně, opravdu nízké.